Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kas sieja energetiką ir pareigūnus?
2024-05-04

Turbūt kiekvienas sutiktų, jog po lemtingosios 1986-ųjų balandžio 26 dienos, kai Černobylio atominėje elektrinėje įvyko avarija, pasaulis nebebuvo toks pat. Keitėsi ne tik visuomenės požiūris į branduolinę energiją, bet ir branduolinės saugos taisyklės, sveikatos ir aplinkos
saugos reikalavimai. Visgi, retas pagalvos, jog šis įvykis stipriai pakeitė ir pareigūnų darbą.

 

Černobylio katastrofa turėjo didelį poveikį saugos protokolų vertinimui, gelbėtojų mokymų atnaujinimui, nenumatytų atvejų planų rengimui, stebėjimo technologijų kūrimui visame pasaulyje ir atskleidė ryšių infrastruktūros bei komunikacijos tarp institucijų spragas. Šie pokyčiai sistemoje pagerino reagavimą į ekstremalias situacijas, branduolines avarijas, sustiprino gebėjimą sušvelninti jų poveikį žmonių sveikatai ir aplinkai.

 

Prisimindami šių pokyčių svarbą, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo
(NPPSS) nariai lankėsi vienoje saugiausių, vienintelėje hidroakumuliacinė elektrinėje
Baltijos šalyse – Kruonio HAE.

 

Greta Kauno marių esanti elektrinė ypatinga dėl daugybės aspektų, tačiau kaip pareigūnai likome nustebinti, jog nelaimės atveju į Kruonio HAE atvykę gaisrininkai nebūtų esminis komponentas. Ši elektrinė veikia turėdama įspūdingo dydžio rezervuarą, kuris pasitarnautų kaip saugiklis įvykus avarijai. Vos atidarius sklendę iš 100 metrų aukščio atplauktų viską gesinanti banga.

 

Elektrinės veikimo principai bei jos apsaugojimo mechanizmai išties apstulbino, o gido
istorijas prisiminsime dar ilgai. Džiugu, jog šiandien elektrinėse yra pritaikomi šiuolaikiški ir atsakingi sprendimai, prioretizuojant saugumą virš visko.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?