Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais
2024-05-15

Antradienį Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai aptarti valstybinių pensijų projekto susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) darbuotojais*. NPPSS atstovams buvo pristatytos naujausios projekto korekcijos po institucijų pateiktų pastabų ir pasiūlymų – pastarosios sudarė daugiau nei šimto lapų turinį.

Kad yra apie ką kalbėti parodo ne tik projekto apimtis, bet ir kontekstas. 2024-aisiais metais projektui numatytos lėšos, iškilus netikėtam valstybės poreikiui, buvo panaudotos kitoms socialinėms reikmėms, tad projekto įgyvendinimas buvo nukeltas į 2025-ųjų sausį. Dėl šių priežasčių NPPSS atstovai kreipėsi į ministeriją prašydami padidinti numatomą minimalią pensiją nuo 350 iki 370 eurų.

 

Nors projektas bus dar kartą derinamas su suinteresuotomis institucijomis, esamos korekcijos reikšmingai pakelia pareigūnų motyvaciją. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo lyderis Saulius Džiautas džiaugėsi, jog SADM visgi atsižvelgė į kai kuriuos NPPSS pateiktus pasiūlymus.

 

Ministerijos pensijų grupės specialistai nuveikė milžinišką darbą, analizuodami pastabas ir pasiūlymus, taisydami projektą. Dėkoju jiems už šį darbą. Suprantame, kad dar reikia laiko projekto pabaigai, tačiau matome norą padaryti darbą kaip galima geriau. Svarbu neįvelti klaidų, kad nė vienas pareigūnas nuo pokyčių nenukentėtų, o atvirkščiai – atsirastų galimybė gauti geresnes socialines garantijas. Tikiuosi, kad ministerija išgirs mūsų šiandienos prašymus ir vasarą pakoreguotą projektą pagaliau pamatys visuomenė“, – vildamasis, kad daugiau netikėtumų nebus ir pareigūnų bendruomenei tinkamas įstatymas Seimo rudens sesijoje bus priimtas teigia S. Džiautas.

 

Sužinota, kad po įstaigų ir profsąjungų pastabų projekte atsirado ir naujos nuostatos. Pirmiausia, tam, jog pareigūnai jaustų stimulą likti tarnyboje ir sulaukus 55-erių, numatyta galimybė gauti pareigūno ar kario pensiją iki 80 proc. gauto darbo užmokesčio (neto), didinant ją po 1 proc. už kiekvienus metus po 55-erių metų. Antra, koreguojamas laikotarpis, nuo kurio bus skaičiuojamos pareigūnų ir karių pensijos. Vietoje 15-os metų – nuo 5-erių paskutinių tarnybos metų pareigūno ar kario darbo užmokesčio vidurkio.

 

Susitikime dalyvavę pareigūnai taip pat siūlė siūlo suteikti galimybę pasirinkti tarp senojo ir naujojo modelio visiems dabar dirbantiems pareigūnams bei kariams. Tai yra,- dabar dirbantiems pareigūnams bei kariams palikti galimybę pasirinkti tarp senojo ir naujojo modelio. Vietoje 10-ies metų pereinamojo periodo – nustatyti 25-erius metus. Be to, pateiktas prašymas dėl palyginamosios skaičiuoklės pareigūnams sukūrimo.

 

„Kaimyninėje Lenkijoje pareigūnams priimti pokyčiai galioja tik ateinantiems dirbti naujai, taip užtikrinant teisėtus lūkesčius jau tarnaujantiems pagal suteiktas garantijasTikiu, kad ir Lietuva gali nesukelti abejonių dėl teisėtų lūkesčių užtikrinimo“, – aptardamas užsienio kontekstą priduria NPPSS pirmininkas.

 

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?