Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kiek dar žaisime su ugnimi?
2024-05-17

Vakar, gegužės 16-ąją prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) piketuoti dėl darbuotojų trūkumo ir darbo sąlygų gerinimo rinkosi Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) ir kitos giminingos ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos.„Pagrindinis šitos protesto akcijos akcentas – tai, jog Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo
tarnybai trūksta tūkstančio ugniagesių gelbėtojų. Neturime faktiškai kas trečio ugniagesio. Taigi, du ugniagesiai dirba už tris, o kartais ir penki už devynis“,– sunerimęs dėl situacijos pabrėžia Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Miroslavas Gerasimovičius.

Pirmininkas taip pat priduria, jog pati profesija yra išties paklausi, o Ugniagesių gelbėtojų mokykloje į vieną vietą yra virš trijų kandidatų. Norinčiųjų tęsti tarnybą sulaukus galimybės išeiti į pensiją taip pat yra, tačiau to padaryti neleidžia finansavimo galimybės.

Svarbu ir tai, jog nepaisant susidariusios situacijos pasitikėjimas ugniagesiais gelbėtojais nuolatos išlieka aukščiausias. Visgi, ugniagesiai gelbėtojai dirba padidinto pavojaus sąlygomis, dėl to kenčia ne tik darbuotojai, bet ir visuomenės saugumas.
„Kiekvienais metais ugniagesių trūkumas didėja. Nuvykus į bet kurią statutinę tarnybą, komandą ir tikrai nerasite nė vienos gaisrinės mašinos, kurioje visos šešios sėdimos vietos užimtos. Kai į iškvietimo vietą atvykę iš automobilio išlipa du gaisrininkai vietoje šešių, o žmonės tikisi pagalbos: ištraukti, eiti į ugnį, o gaisrininkas turi laukti kito automobilio, nes į ugnį vienas eiti negali. Tada laukiama 10–15 minučių, o per 10–15 minučių gali nelikti ir namo, ir gyvybės“,– komentavo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Saulius Džiautas.

Pareigūnai džiaugiasi, jog sulaukta daug dėmesio – žiniasklaidai ir visuomenei rūpi ši problema, tačiau piketo metu iš Vidaus reikalų ministerijos laukto atsako negauta. Ministerija komentavo, jog šią kadenciją skirtas maksimalus dėmesys pareigūnų problemoms.

Visgi, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas pabrėžia, jog nesilaikoma žadėtų nuostatų: „dabartinė situacija prieštarauja prieš 11 metų vyriausybės nutarimu patvirtintiems „Priešgaisrinės saugos užtikrinimo standarto“ reikalavimams. Svarbu paminėti, jog pradedančio ugniagesio gelbėtojo atlyginimas nesiekia net 1000 Eur ir tai yra kone žemiausiais rodiklis viešojo saugumo srityje, Ugniagesių gelbėtojų profesinei sąjungai tai nepriimtina“.

Profesinės sąjungos neatmeta galimybės imtis griežtesnių veiksmų ir priemonių, jei Vyriausybė bei VRM ir toliau ignoruos problemą ir jei padėtis nesikeis.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?