Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesių ir pasieniečių profsąjungų lyderiai mokėsi viešo kalbėjimo meno
2024-04-17

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinių sąjungų lyderiai dalyvavo žurnalisto, politologo Aurimo Perednio vedamuose viešojo kalbėjo mokymuose. A. Perednis jau daugiau nei 20 metų veda įvairias aktualijų laidas, daugiau nei 15 metų - įvairius viešojo kalbėjimo mokymus. Savo įspūdžiais apie mokymus pasidalino UGPS valdybos narys Remigijus Lapinskas.

 

„Viešai išsakyti savo nuomonę nėra labai sudėtinga, tačiau kaip tai padaryti, kad ji būtų išgirsta, įsiminta ir į ją atsižvelgiama? Šis klausimas turbūt neramina daugelį žmonių, kuriems kartas nuo karto tenka viešai išsakyti savo nuomonę. Kaip išsiaiškinti tikslą, išgryninti savo kalbos esmę, kokia turi būti pranešimo struktūra ir pagrindinės formulės? Kaip susidėlioti informacijos gausą į nuoseklų ir konkretų pranešimą, atsirinkti tai, kas svarbiausia? Kaip nepaklaidinti savo auditorijos? Būtent atsakymų į šiuos klausimus 7 mūsų profesinių sąjungų lyderiai ieškojo kartu su Aurimu Peredniu. 

 

Mokymai buvo kaip niekad įtraukiantys ir labai naudingi organizacijos lyderiams, kuriems ne kartą ir ne du jau yra tekę viešai kalbėti prieš auditorijas, atsakinėti į žurnalistų užduodamus klausimus piketų ar akcijų metu. Visgi tiek teorinė, tiek praktinė mokymų dalys buvo labai naujos, informatyvios ir suteikiančios tvirtesnį pagrindą po kojomis viešai kalbančiam pareigūnui.

 

Komunikacijos mokymų metu sužinojome kaip aiškiai ir įtaigiai kalbėti viešai, bendrauti su auditorija ir žiniasklaida, įvairiose jos platformose – televizijoje, radijuje, internete. Kaip išgryninti savo žinutės esmę ir tikslą, įtikinamai išdėstyti, išmokti nuosekliai dėstyti savo mintis ir atsirinkti esmę. Kaip nepasimesti sudėtingose, krizinėse situacijose ir įveikti viešojo kalbėjimo stresą ir įtampą. Tikiuosi, kad mokymų metu įgytos žinios mums leis laisviau ir įtaigiau perteikti visuomenei pareigūnų bendruomenę neraminančias problemas, kurios labai dažnai tiesiogiai yra susiję su mūsų visuomenės viešuoju saugumu”.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?