Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS nariai aplankė Čekiją
2024-04-09

Šių metų balandžio mėnesį Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas savo nariams surengė pažintinę ekskursiją į Čekiją. Kelionės metu buvo aplankytas ir ketvirtas pagal dydį Lenkijos miestas Vroclavas, kur buvo susipažinta su miesto istorija ir jo simboliu tapusiais nykštukais.

 

Ekskursijos dalyviai visų pirma aplankė Čekijos sostinę Prahą. Tai miestas, turintis nuostabią architektūrą, daugybę senų, istoriją pasakojančių pastatų, vingiuotų gatvelių. Praha dar dažnai vadinama šimto bokštų miestu. Pažintis su šiuo miestu driekėsi per Karolio tiltą, senamiestį, Sternbergo rūmus, Vrtbovská sodus, Šv. Vito katedrą. Ypač didelį įspūdį paliko Prahos astronominis laikrodis, kuris buvo pastatytas dar XV a. Legendoje pasakojama, kad Prahos laikrodį sukūrė patyręs laikrodininkas Hanusas. Ekskursijos dalyviai taip pat neaplenkė ir žinomo restorano, kuriame buvo ragaujami čekų nacionaliniai patiekalai.

 

Kita kelionės stotelė buvo Česky Krumlovo miestas, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Česky Krumlovas keliautojus žavėjo magiška atmosfera, šimtmečius stovinčiais istoriniais pastatais, vingiuojančiomis gatvelėmis, senamiestį juosiančiu upės vingiu.

 

Vėliau buvo aplankytas didžiausias pietų Bohemijos miestas – Česke Budejovicai. Trumpos ekskursijos senamiestyje metu buvo aplankyta Bohemijos karaliaus Otakaro II aikštė, Samsono fontanas, Rotušė, Šv. Mikalojaus bažnyčia. Česke Budejovicai, įkurti XIII a., garsėja ne turtinta karališka istorija, bet ir čia gaminamu alumi. Tad po pažinties su miestu kelionės dalyviams buvo  surengta edukacinė ekskursija alaus darykloje „Budweiser Budvar“.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?