Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasieniečių profesinės sąjungos augimą lemia jos įsiklausymas į pareigūnų lūkesčius
2022-09-30

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) šakinių organizacijų narystė per paskutiniuosius metus išaugo daugiau nei 35 proc. Didele dalimi tokį ženklų augimą lėmė spartus Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) narių didėjimas. Pasieniečių profesinė sąjungas tapo pirma susivienijimo organizacija, turinčia daugiau nei 1000 narių. LPPPS pirmininkas Jevgenijus Amelinas sako, jog tokio organizacijos augimo nebūtų be įsiklausymo į tai, ko pareigūnai tikisi iš profesinės sąjungos.

 

– LPPPS yra skaitlingiausia ir sparčiausiai auganti NPPPS organizacija. Kuo galima tai paaiškinti?

 

– Taip, LPPPS nuo 2020 m. yra sparčiausiai auganti NPPSS organizacija. 2019 m. pabaigoje man tapus LPPPS pirmininku, turėjome tik kiek daugiau kaip 300 narių. 2020 m. vasarį atskirą šakinę organizaciją sukūrė mūsų sudėtyje buvę Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, tad pasieniečių profsąjungoje liko mažiau nei 300 žmonių. Stojęs prie organizacijos vairo sakiau, kad sieksime ne tik visiems žinomos „Programos 1000“ įgyvendinimo. Lygiagrečiai vykdysime ir savo „Programą 1000 narių“. Mūsų tikslas buvo suburti tūkstantį organizacijos narių iki kitų metų lapkritį pasibaigiančios LPPPS renkamų organų kadencijos pabaigos. Džiaugiuosi, kad tikslas pasiektas likus daugiau kaip metams iki numatyto termino.

 

Tokį rezultatą, ko gero, lėmė mūsų įsiklausymas į tai, ko pareigūnai tikisi iš profesinės sąjungos. Ne paslaptis, jog kalbant su naujais potencialiais nariais dažniausiai girdime klausimą „O kas man iš to?“. Todėl buvo imtasi siekti papildomų garantijų, lengvatų, paslaugų būtent LPPPS nariams. Be to, nariai el. paštu nuolat informuojami apie aktualijas, LPPPS veiklą bei jos rezultatus. Padvigubėjo ir LPPPS atstovų ratas, o tai užtikrina sklandesnę komunikaciją tarp organizacijos nario ir žmogaus, kuris gali jam suteikti visą reikiamą informaciją ar pagalbą.

 

– Kokias pagrindines naudas gauna organizacijos nariai, kurios iš jų yra populiariausios?

 

– Žinoma, svarbiausia paslauga, kurią teikia LPPPS, yra teisinė pagalba bei atstovavimas įvairiose institucijose. Kartu girdime, kad nariams labai svarbu yra gauti aktualią informaciją, turėti papildomas garantijas, įvairias nuolaidas, partnerių lengvatas. Visi LPPPS nariai visą parą yra apdrausti sveikatos ir gyvybės draudimu, pagal susižalojimų bei susirgimų skaičius matome, kad ši paslauga yra ypač aktuali ir reikalinga. 

 

– Kokia dalis nuo visų sistemos pareigūnų yra LPPPS nariais?

 

– Šiuo metu maždaug 30 proc. visų VSAT pareigūnų yra LPPPS nariais.

 

– Ar organizacija dar turi erdvės augimui?

 

– Savaime suprantama. Kiekvienais metais LPPPS teikiamų paslaugų spektras plečiasi, pareigūnai tai mato ir jaučia. Kiekvieną šių metų mėnesį prie organizacijos vidutiniškai prisijungė po daugiau nei 20 narių. Aktyviai sieksime didinti narystę savo darbais. Be to, nuo spalio mėn. LPPPS nario mokestis mažės iki 0,8 proc. nuo mėnesinio darbo užmokesčio, tai gali tapti dar viena paskata jungtis prie mūsų organizacijos.

 

– Ką galima būtų pasakyti tiems, kurie lyg ir galvoja tapti nariais, tačiau vis dar dvejoja?

 

– Dažnai su įvairiomis problemomis ar klausimais į mus kreipiasi pareigūnai, kurie nėra mūsų nariai. Juos informuojame, kad pagal LPPPS įstatus, organizacijos paslaugos yra teikiamos tik nariams. Ir jiems tenka iškilusias problemas spręsti patiems. Todėl noriu patarti tokiems kolegoms nedvejoti. Juolab, greitai bus pasirašyta 2023 m. nacionalinė kolektyvinė sutartis, kurios garantijomis ir privalumais galės pasinaudoti visi, prisijungę prie profesinės sąjungos iki sutarties pasirašymo.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?