Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkai aptarė situaciją ir darbus su AAD vadovybe
2023-11-11

Praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) filialo Aplinkos apsaugos departamente (AAD) atstovai susitiko su departamento vadovu Giedriumi Kadziausku ir jo komanda. Daugiausiai dėmesio susitikime buvo skirta kitų metų departamento biudžetui ir numatomam darbo užmokesčio fondui.

 

„Planuojama, kad kitais metais departamento darbo užmokesčio fondas didės 5 proc. Toks augimas netenkina bendruomenės, mes siekiame bent 10 proc. augimo. AAD yra vienintelė institucija Lietuvoje, kuri vykdo valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę. Ne paslaptis, kad kontrolė vykdoma su nepakankamais ištekliais, padidintu darbo krūviu, nekonkurencingu darbo užmokesčiu ir skylėta įstatymine baze, – teigia LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

 

„Šiai dienai reformų banga, nauji vadybiniai sprendimai yra vykdomi tik iš esamų resursų ir tai nėra gerai. Profesinė sąjunga ir departamento vadovybė supranta, kad didesnis finansavimas yra būtinas.  Visgi labai gaila, kad to kol kas nesuvokia aplinkos ministras Simonas Gentvilas, – sako LAASDPS vicepirmininkė Dijana Rupeikienė.

 

Susitikime taip pat diskutuota dėl AAD nepertraukiamo darbo organizavimo po reorganizacijos, tai yra po šių metų lapkričio 1 dienos. Profesinės sąjungos atstovai pabrėžė, jog būtina užtikrinti, kad visi pareigūnai laiku turėtų naujus įgalinimus, prisijungimus prie atitinkamų sistemų. Kitu atveju  kontrolės vykdymo užtikrinti nepavyks. LAASDPS tikisi, kad AAD yra tinkamai pasirengęs numatytoms permainoms, yra numatytas aiškus veiksmų planas, leisiantis suvaldyti pokyčius ir užtikrinti vykdomų funkcijų stabilumą. 

 

„Tai yra ypač svarbu. Mat jau dabar yra žinoma, kad kai kuriose Lietuvos rajonuose tam tiesiog gali trūkti žmogiškųjų išteklių. Visgi AAD atstovai mus patikino, kad galimos pertvarkų rizikos yra žinomos ir vertinamos, ruošiamasi minimizuoti galimus nesklandumus tam, kad aplinkosaugininkų darbas nebūtų sutrikdytas, – pabrėžia V. Laukys.

 

Diskusijos metu G. Kadziauskas taip pat atsakė į socialinių partnerių klausimus dėl naujų konkursų skelbimo (kuriuose struktūriniuose padaliniuose mato poreikį juos skelbti) ir planų pareigūnams didinti algas.

 

„Profesinė sąjunga dar neturi galutinių sprendimų iš Aplinkos ministerijos, tačiau laukia iš jos principingų ir reikalingų sprendimų, kad valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės pareigūnai galėtų atliepti visuomenės lūkesčius į saugią ir švarią aplinką. Tikimės greitu laiku gauti informaciją ne tik dėl papildomo finansavimo aplinkosaugai šiais metais, bet ir pozityvesnių sprendimų dėl kitų metų biudžeto, – teigia LAASDPS pirmininkas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?