Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Teismas: PAGD privalo pateikti profesinei sąjungai įsakymus dėl vadovybės paskyrimų
2021-04-14

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas tenkino Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) skundą ir įpareigojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą (PAGD) pateikti profesinei sąjungai įsakymus (jų kopijas), kuriais vadovaujantis buvo paskirti pavaldžių įstaigų ir struktūrinių padalinių (įskaitant paties departamento skyrius, valdybas) viršininkai ir jų pavaduotojai.

 

UGPS prašė departamento pateikti šią informaciją, įgyvendindama Profesinių sąjungų įstatyme numatytą kontrolės funkciją ir norėdama įsitikinti, kad darbdavys savo sprendimais nepažeidė darbuotojų profesinių, ekonominių ar socialinių teisių bei interesų. Profesinė sąjunga pripažino, kad prašoma pateikti informacija nėra susijusi vien tik su jos nariais, tačiau nuo to, kaip buvo vykdomi struktūriniai pokyčiai bei nuo to, kaip darbuotojai buvo perkelti į naujas pareigas, tiesiogiai priklauso ir UGPS narių situacija tarnyboje. 

 

Teismas pripažino, kad PAGD atsisakymas pateikti prašomą informaciją yra neteisėtas ir nepagrįstas. Departamento pateiktame atsakyme nebuvo nurodoma, kokiu pagrindu atsisakoma teikti įsakymų kopijas.

 

Anot UGPS atstovavusios teisininkės Vilmos Lisauskienės, šis sprendimas svarbus tuo, kad teismas pripažino, kad  profesinė sąjunga, negalėdama gauti informacijos, negalės įgyvendinti savo teisės dalyvauti sprendžiant pareigūnų profesinius, ekonominius ir socialinius klausimus.

 

„PAGD įvykdžius teismo sprendimą profesinės sąjungos valdyba priims sprendimą dėl tolimesnių veiksmų“, – sako UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.

 

Šis Teismo sprendimas neskundžiamas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?