Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
SADM pateikė informaciją dėl parengtų baudžiamojo kodekso pataisų
2022-04-08

Kovo pabaigoje Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) išreiškė griežtą nepritarimą Teisingumo ministerijos ketinimams panaikinti šalies Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už trukdymą profesinių sąjungų veiklai. Apie tai NPPSS informavo ne tik Teisingumo ministeriją, tačiau ir Seimo pirmininkę, Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetą, Seimo Žmogaus teisių komitetą, taip pat Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją (SADM).

 

Būtent ši ministerija pirmoji sureagavo į NPPSS išreikštą poziciją. SADM Susivienijimui atsiųstame laiške informuojama, jog šalies Vyriausybė jau pritarė siūlomo projekto pateikimui Seimui, todėl „šio klausimo svarstymas bus tęsiamas Seimo komitetuose, kur gali dalyvauti ir suinteresuoti asmenys. Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad Seime jau yra užregistruoti du Seimo narių (A. Syso ir T. Tomilino, V. Bako bei E. Dobrovolskos) pasiūlymai grąžinti ankstesnio Baudžiamojo kodekso 177 straipsnio galiojimą”.

 

„Mes tikrai griežtai nepritariame ministerijos norams dekriminalizuoti 177-ą Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį baudžiamąją atsakomybę už darbdavio bandymus trukdyti profesinių sąjungų veiklai. Teisingumo ministerija mano, kad už tokias veikas pakaktų ir administracinės atsakomybės. Darbdaviai Lietuvoje vis dar riboja profesinių sąjungų veiklą ir tai nėra retas reiškinys. Naudojamos įvairios to formos – spaudimas nekurti profesinių organizacijų, išstoti iš jų, taip pat nutraukimas galiojančių kolektyvinių sutarčių ar derybų dėl jų vilkinimas. Ir kol visai tai vyksta, dekriminalizuoti trukdymą veikti profesinėms sąjungoms dar tikrai per anksti, – komentuodamas Teisingumo ministerijos iniciatyvą anksčiau sakė NPPSS pirmininkas Saulius Džiautas.  

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?