Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinių sąjungų susitikimas su Policijos departamento vadovybe
2020-02-24

Penktadienį vyko skubus Policijos departamento (PD) vadovybės ir profesinių sąjungų atstovų susitikimas dėl metinių vertinimų bei pareigūnų pareiginės algos koeficientų didinimo. Susitikime dalyvavo Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos (LPDPS) pirmininkas Saulius Grigonis ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel, taip pat kitų profesinių sąjungų atstovai.

 

Susitikimas buvo inicijuotas reaguojant į pareigūnų bendruomenėje kilusį susirūpinimą dėl šiuo klausimu praėjusių metų rugpjūčio 26 d. Policijos tarybos posėdyje priimto sprendimo „Dėl policijos pareigūnų rekomenduotinų (remtinų) pareiginės algos koeficientų“, kurio įgyvendinimo dabar buvo imtasi vykdant būsimus kasmetinius pareigūnų vertinimus 2020 m.

 

V. Banel visų pirma pakvietė iš esmės keisti sprendimų priėmimo praktiką (ypač svarbiausiais visai bendruomenei klausimais): diskusijos ir konsultacijos su profesinėmis sąjungomis turi vykti iki sprendimų priėmimo, o ne atvirkščiai (kaip buvo pastaruosius 5 metus). Susitikimo metu PD atstovams pristačius pasiūlymus dėl eilinių vertinimų, jų proporcijų ir t.t., profesinių sąjungų atstovai išsakė savo įžvalgas ir pirminius pasiūlymus dėl galimų priimto sprendimo Policijos taryboje dėl eilinių vertinimų, korekcijos. 

 

Taip pat sutarta skubiai pateikti profesinėms sąjungoms detalesnę informaciją, nes kol kas bendruomenei buvo pristatytas tik Policijos tarybos posėdžio metu priimtas sprendimas dėl „sausų“ ir teorinių skaičiavimų. Todėl profesinių sąjungų atstovams natūraliai kilo klausimas dėl realiai esamų ir būsimų pareiginės algos koeficientų ir kitų tikslinių duomenų. 

 

Apibendrinant susitikimą galima išskirti tokius pagrindinius jo akcentus:

 

- PD vadovybė užtikrino, kad bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis keisis iš esmės: jos bus įtraukiamos į veiklą ir sprendimų priėmimą. Pavyzdžiui, susitikimo metu profesinių sąjungų atstovai gavo pakvietimą į PD organizuojamą metinį ataskaitinį susirinkimą, taip pat kvietimą įsitraukti į šiuo metu kuriamas darbo grupes dėl policijos veiklos tobulinimo. 

 

- Sutarta neatidėliojant organizuoti dar vieną susitikimą, kurio metu PD atstovams bus pareiti pasiūlymai dėl eilinių vertinimų. Susitikimas vyks vasario 25 d. 

 

- Apie būsimo susitikimo rezultatus pranešime nedelsiant.

 

Po minėto susitikimo NPPSS ir LPDPS pirmininkai susitiko su generalinio komisaro pavaduotoju Sauliumi Tamulevičiumi. S. Grigonis pirmo susitikimo metu ne tik prisistatė, bet ir aptarė policijos bendruomenei aktualius klausimus ir išsakė lūkesčius. S. Tamulevičiui buvo pristatyta policijos instruktorių tarnybos kasdienybė, problematika ir pasiūlymai ypač dėl tarnybos sąlygų. Generalinio komisaro pavaduotojo dėmesys ir požiūris į išsakytas problemas nuteikia optimistiškai.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?