Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinių sąjungų ir Policijos departamento susitikime – dėmesys neeiliniams vertinimams
2020-09-18

Vakar įvyko Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos (LPDPS) ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovų susitikimas su Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotoju Sauliumi Tamulevičiumi, vyriausiuoju patarėju Romualdu Voišniu ir Policijos departamento Žmogiškųjų išteklių ir teisės valdybos direktoriumi Arūnu Tuzu.

 

Daugiausiai dėmesio susitikime buvo skirta neeiliniams vertinimams. Svarbiausi diskusijų akcentai buvo tokie: 

 

- Tikslinį finansavimą šiems vertinimams skirs Policijos departamentas.

 

- Labai gerai planuojama įvertinti 17 proc. darbuotojų, tai yra maždaug 1600 žmonių – statutinių pareigūnų, karjeros tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį.

 

- Įvertintiems labai gerai koeficientai bus didinami vienodai, t.y. po 0.5 punkto (tai sudarys apie 70 eurų į rankas). 

 

Policijos departamento ir profesinių sąjungų atstovai taip pat tarėsi dėl rizikų, susijusių su galimu subjektyviu vertinimu, suvaldymo. Departamento atstovai teigė, jog girdi įvarius nuogąstavimus ir yra numatę tam tikrus saugiklius, tačiau tuo pačiu paprašė profesinių sąjungų pagalbos ir įsitraukimo, prižiūrint šį procesą. Buvo sutarta, jog nustačius įvairius pažeidimus ar subjektyvius vertinimus, informacija bus nedelsiant perduota Policijos departamentui. 

 

Taip pat buvo sutarta, kad negali būti vertinami išskirtinai vienos kategorijos pareigūnai. Departamento atstovai užtikrino, kad atitinkamą vertinimo sulauks visų grandžių labai gerai dirbantys ir tarnaujantys pareigūnai. S. Tamulevičius akcentavo, kad Policijos departamentas aktyviai kontroliuos šį procesą.

 

Profesinių sąjungų atstovai pasiūlė konkrečių būdu kaip kuo skaidriau atlikti kandidatų pasirinkimą padaliniuose. Vienas iš pasiūlymų yra kolektyvo viduje nuspręsti (bendru sutarimu ar balsuojant), kieno tarnyba turi būti įvertinta labai gerai. 

 

Susitikimo metu taip pat buvo diskutuojama kaip turi vykti vertinimai, kurio metu bus sprendžiamas klausimas koeficientus pareigūnams padidinimo (tiems, kurie dar nepasiekę remtino dydžio ir gauna priedus, tai yra tęstinis procesas). Tokių pareigūnų nėra daug, o tikslinės lėšos tam jau skirtos (nors jos neįeina į anksčiau minėtas, skirtas neeiliniams vertinimams). 

 

Profesinių sąjungų atstovai taip pat teiravosi kodėl pastaruoju metu pareigūnams nebeteikiami apdovanojimai už ištarnautus metus. Generalinio komisaro pavaduotojas patikino, kad greitu metu šis procesas bus atnaujintas, o sustabdytas buvo dėl techninių kliūčių. Susikaupusios „skolos“ bus grąžintos visiems pareigūnams.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?