Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos atstovai aplinkosaugos problemas aptarė su Seimo komiteto nariais 
2023-05-11

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai dalyvavo nuotoliniame Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Profesinės sąjungos pirmininkas Vaidas Laukys komiteto nariams pristatė bendruomenės požiūrį į svarbiausias aplinkos apsaugos sistemos problemas bei galimus jų sprendimų būdus. 

 

„Dar šių metų sausio mėnesį LAASDPS konferencijoje priėmė rezoliuciją, kurioje buvo išdėstytas mūsų požiūris į svarbiausias sistemos problemas. Politikų ir valdininkų reakcijos mes nesulaukėm. Visgi rankų nenuleidome, ieškojome kelių pas sprendimų priėmėjus. Džiaugiuosi, kad pagaliau mums buvo sudaryta galimybė situaciją pristatyti ir ją aptarti su Seimo komiteto nariais, – sako V. Laukys.

 

Svarbiausi iš aptartų sistemos skaudulių – planai 5 proc. mažinti ir taip skurdų sistemos finansavimą, nesibaigiantys sistemos pokyčiai, pasenęs aplinkosaugininkų automobilių parkas, nepastovus aprūpinimas uniformomis. 

 

„Seimo nariams pakartojome tai, ką ne kartą sakėme įvairiems politikams: atlyginimai aplinkosaugoje yra nekonkurencingi, vieni mažiausių visoje valstybės tarnyboje. Todėl siūlymai mažinti sistemos finansavimą tiesiog nesuvokiami protu. Pabrėžėme, kad minimalus aplinkosaugininkų darbo užmokestis į rankas būtų ne mažesnis nei 900 eurų per mėnesį, o netolimoje ateityje – ir 1000 eurų”, – teigia LAASDPS pirmininkas. 

 

Profesinės sąjungos atstovai taip pat reikalavo nedelsiant imtis priemonių, kad aplinkosaugos sektorius būtų aprūpintas netaršiomis ir vykdomoms funkcijoms pritaikytomis transporto priemonėmis. Anot, V. Laukio, dar vienas paradoksas, jog aplinkosaugininkai atlikdami pareigą visuomenei ir reaguodami į pranešimus ar vykdydami planinę kontrolę yra verčiami iš savo kišenės mokėti už tarnybinio transporto parkavimą.

 

„Galiausiai posėdyje Seimo nariams dar kartą priminėme tarnybinių uniformų klausimą. Gaila, tačiau įstaigų biudžetuose vis dar nėra pastovaus ir užtikrinto finansavimo aplinkosaugos sistemos darbuotojų aprūpinimui uniformomis ir darbo rūbais, – piktinasi V. Laukys. 

 

„Diskusijas komitete baigėme retoriniu klausimu: ar kam nors šioje šalyje dar rūpi aplinkosaugininkų lūkesčiai? Tikiuosi, kad Seimo nariai mus pagaliau išgirdo, – sako profesinės sąjungos pirmininkas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?