Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Premjero kalbos teisingos, bet žingsniai - juokingi
2013-03-20

 

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) dviprasmiškai vertina vakar premjero Algirdo Butkevičiaus išsakytas mintis apie teisėsaugos sistemoje susiklosčiusią situaciją, problemas bei galimus jų sprendimo būdus.

„Viena vertus, pono A. Butkevičiaus po susitikimo išsakytos mintys mums teikia viltį, kad Premjeras ir jo komanda pagaliau suprato, jog šalies teisėsauga yra priėjusi liepto galą”, - teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel. „Ministras Pirmininkas tiesiog pakartojo tai, apie  ką mes ir Policijos vadovybė kalba jau ilgą laiką - daugumos statutinių pareigūnų darbo sąlygos yra pasibaisėtinos, darbo užmokestis - apgailėtinas, policijos pareigūnų ima trūkti, todėl jie ne visada geba reaguoti į iškvietimus ir užtikrinti Lietuvos žmonių saugumą”.

Tačiau, anot NPPSS atstovų, premjero teiginys, jog jau artimiausiu metu teisėsaugai bus papildomai skirti 2 ar 3 milijonai litų, pareigūnams kelia šypseną.

„Ką galima pakeisti su tokia pinigų suma, kai trūksta apie 400 milijonų litų?   Ar sistemai skyrus tuos kelis papildomus milijonus Lietuva taps saugesne šalimi? Taip, galbūt, vienai savaitei ar dviem. Tačiau po to mes ir vėl turėsime naujas Kudirkos Naumiesčio ar Klaipėdos situacijas, o pareigūnai ir vėl neturės kuro nuvykti į nusikaltimų vietas, todėl turės atsakyti savo galva”, - pabrėžia V. Banel.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?