Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pataisos įstaigų pareigūnai tikisi pažangaus vadovo
2017-06-29

Pareigūnų atstovai tikisi, kad šiandien, birželio 29 d., numatyta atranka į Kalėjimų departamento vadovo pareigas pagaliau nutrauks kone pusmetį stabdomą visos sistemos pažangą. Profsąjungos dar praėjusį mėnesį išsakė savo abejones dėl vilkinamos atrankos skaidrumo.

 

Teisingumo ministerijos duomenimis, po kandidatų sveikatos patikrinimo atrankoje dalyvauja trys pretendentai. Pretendentai šiandien laikys fizinio pasirengimo testą, o antroje atrankos dalyje jų žinias ir tinkamumą eiti pareigas vertins atrankos komisija. Į komisiją įtrauktas ir profesinės sąjungos atstovas.

 

„Kalėjimų sistemoje – krūva problemų. Jų sprendimas sustojo dar šių metų pradžioje pasitraukus buvusiai departamento vadovei. Darbuotojai masiškai bėga iš pataisos įstaigų, likusieji uždirba kiek daugiau nei minimumą, darbo sąlygos pavojingos ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Dabartinė situacija, švelniai tariant, yra pavojinga.

 

Pareigūnams ir toliau paliekant tarnybą, prižiūrinčiųjų nuteistuosius liks tiek, kad jie bus tiesiog nepajėgūs atlikti savo pareigų“, - teigia Vilniaus aps. ikiteisiminio tyrimo įstaigų profeisnės sąjungos vadovas Vitalijus Jagminas.

 

Anot jo, naujai išrinktas Kalėjimų departamento vadovas privalės nedelsiant imtis darbų – didinti atlyginimus, užtikrinti skaidrias karjeros galimybes, geresnes darbos sąlygas ir saugias darbo vietas. Profesinės sąjungos su buvusia departamento vadovybe buvo sutarę, kad nuo šių metų liepos bus keliami pirminės ir vidurinės grandies pareigūnų atlyginimai. Informacijos apie susitarimų vykdymą kol kas nėra.

 

Profesinių sąjungų žniomis, Kalėjimų sistemoje šiuo metu yra net 400 laisvų pareigybių, vis dar dirbantiesiems užkraunami nežmoniški krūviai, už kuriuos papildomai neapmokama. Pataisos įstaigų pareigūnu tapęs jaunuolis, atskaičius mokesčius, uždirba vos 400 Eur.

 

Teisingumo ministerija dar šių metų pradžioje paskelbė atranką Kalėjimų departamento direktoriaus pareigoms eiti. Dokumentai Profesinės sąjungos žiniomis, gegužės 30 d. numatyta atranka neįvyko. Lietuvos Respublikos ir Vilniaus aps. ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos tuomet raštu kreipėsi į teisingumo ministrę Mildą Vainiūtę su prašymu nedelsiant imtis veiksmų ir skelbti naują atrankos datą.