Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: valdininkai ir politikai toliau rodo nepagarbą policininkams
2014-01-28

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo profesinė sąjungos (VAITPS) teigimu, URM generalinio inspektoriaus spaudoje plačiai aprašytas elgesys yra tiesioginė nepagarba pareigas atliekantiems policininkams.

„Kasdien gyvybe ir sveikata rizikuojantys patruliai tikrai nenusipelno tokio ministerijos klerko požiūrio ir elgesio. Prašėme URM atlikti tarnybinį patikrinimą, tačiau sulaukėme formalaus URM atsakymo, jog esą suėjęs senaties terminas ir jokių veiksmų imtis neketinama. Todėl ir kreipėmės į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją”, - aiškina Vytautas Lamauskas, VAITPSpirmininkas.

Praėjusių metų pabaigoje internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas V. Petkevičiaus vairuojamas automobilis „Smart“, trukdantis patruliams persekioti pažeidėją. Generaliniam ministerijos inspektoriui parodžius pareigūnams vidurinįjį pirštą, pažeidėjui surašytas protokolas dėl chuliganiško poelgio. Tačiau teisme kaltės jis nepripažino, o teisėjas nusprendė, jog valdininko gestas nepažeidė viešosios tvarkos ir žmonių rimties.

„Bylos nutraukimas ir URM sprendimas nepradėti patikrinimo tik įrodo, jog aukštus postus užimantiesiems leidžiama viskas. Tai ne kas kita kaip bandymas apsaugoti tarnautoją nuo atsakomybės. Panašu, jog valdininkams ir politikams įstatymai negalioja – jie šaiposi iš policijos, nusižengia valstybės tarnautojų etikos principams ir yra nebaudžiami“, - piktinasi Vytautas Lamauskas.

Pareigūnų teigimu, toks elgesys puikiai iliustruoja, valdžios atstovų ir politikų nepagarbą įstatymams, teisėsaugai ir demonstruoja dvigubų standartų įsigalėjimą šalyje.

„Kaip eilinis žmogus gali gerbti pareigūnus ir elgtis atsakingai, kai mato tokį pavyzdį iš aukščiausių valstybės asmenų? Toks pastarųjų elgesys ir nebaudžiamumo demonstravimas provokuoja analogiškus piliečių veiksmus“, - teigia V. Lamauskas. 

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?