Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kviečiame vaikus į jaunųjų pasieniečių pilietiškumo ugdymo stovyklas
2022-07-21

VšĮ „Pilietiškumo ugdymo akademija” kviečia Jūsų vaikus į rugpjūčio mėn. vyksiančias jaunųjų pasieniečių pilietiškumo ugdymo stovyklas.

 

2022 m. rugpjūčio mėnesį tradiciškai planuojamos Jaunųjų pasieniečių pilietiškumo ugdymo stovyklos, kurios vyksta jau 5 metus iš eilės. Šiais metais organizuojamos 3 pamainos pagal vaikų amžiaus grupes.

 

Stovyklose gyvename darnoje su gamta, kas rytą pabundame su paukščių giesmėmis ir kiekvieną vakarą užmiegame po žvaigždžių antklode.

 

Jaunuolių laukia sukarinta pilietiškumo stovykla, todėl internetas ir technologijos yra ribojami  ir lieka antrame plane. 

 

Kas rytą drauge mankštinamės, todėl būname žvalūs. Drauge su sporto meistrais mokomės savigynos meno ir įvairių triukų.

 

Vaikų laukia rikiuotės, orientaciniai ir naktiniai žygiai, estafetės, žygis upeliu ir kliūčių ruožas, taiklaus šaudymo mokymai, kontrabandos sulaikymo žaidimas, patruliavimas, radijo ryšys, VSAT ginklų ekspozicija, susitikimas su pasieniečiais ir tikra pasieniečių darbo praktika! Turėsite puikią progą pasimatuoti šią specialybę ir sužinoti daug įdomių dalykų apie įvairias jėgos struktūras Lietuvoje. Čia visada turime galimybę išbandyti savo jėgas ir mokomės kaip elgtis nelaimingų atsitikimų bei ekstremalių situacijų metu, modeliuojame situacijas ir ieškome sprendimų. Aiškinamės, kaip ir kodėl nepilnamečiai įtraukiami į nusikalstamas veikas, kodėl ir kokios pasekmės dalyvaujant jose, taip pat diskutuojame apie grėsmes internete, kovos su prekyba žmonėmis prevencijos temomis. Krūvis ir paskaitų temos parenkamos pagal vaikų amžiaus grupes ir esant poreikiui pritaikomos individualiai kiekvienai stovyklai. 

 

Taip pat kviečiame susitikti įdomius žmones, kurie veda paskaitas įvairiomis pilietiškumo ir prevencijos temomis.

 

Pareigūnai, kariai ir buvę pareigūnai bei kariai dalinasi savo patirtimi ir kuria draugiškus santykius. Visi instruktoriai yra savanoriai ir siekia prisidėti prie pilietiško jaunimo ugdymo.

 

Čia visi lygūs, kartu ugdome ištvermę ir drąsą, įveikiame baimes ir sprendžiame visas problemas! 

 

Mes netoleruojame patyčių, todėl čia jų nėra! Mokomės priimti save ir visus kitus, netobulus ir klystančius, ugdome toleranciją, pasitikėjimą ir pagarbą.

 

Drauge pratinamės prie šalto dušo, kartais stovyklautojus atgaivina maudynės upelyje, pirtis, kubilas. Ilgos vakaronės prie laužo po atviru dangumi ir nemigo naktys įstringa ilgam ir visada kviečia sugrįžti!

 

Jaunųjų pasieniečių pilietiškumo ugdymo stovyklų PRELIMINARI PROGRAMA (kuri eigoje visada adaptuojama prie stovyklautojų, oro sąlygų ir kitų aplinkybių):

 

Pirma diena:

 

Atvykimas į Šakius, pietūs kavinėje, instruktažas, dokumentų patikrinimas, iš vykimas į žygio vietą, atvykimas į žygio vietą Voveriuose, orientacinis žygis (atstumai pagal amžiaus grupes tuo tarpu tėvai vyksta į stovyklavietę ir palieka vaiko daiktus), vaikų sugrįžimas į stovyklavietę, įspūdžių aptarimas, susipažinimo ratas, laisvas laikas, įsikūrimas ir palapinių statymas stovyklavietėje, vakarienė prie laužo, vakarinis paštas, higiena, miegas. 

 

Antra diena:

 

Higiena, mankšta, pusryčiai, rikiuotė, pažintis su pasieniečiais, žaidimas "Įtariamojo pažeidėjo sulaikymas", maskuotė ir radijo ryšio bei nebylaus signalo valdymo mokymai, pietūs, laisvas laikas, sportas žygis upeliu, vakarienė, pasiruošimas naktiniam žygiui, naktinis žygis, miegas. 

 

Trečia diena:

 

Higiena, mankšta, pusryčiai, maskuotės ir radijo ryšio mokymai, komandos formavimo mokymai, pietūs, susitikimas su policijos atstovais, svečiuose įdomus žmogus V. Lamauskas, visuomenės sveikatos biuras, vakarienė, poilsis, laisvas laikas, kontrabandos sulaikymo žaidimas, miegas. 

 

Ketvirta diena:

 

Higiena, mankšta, pusryčiai, svečiuose įdomus žmogus fotožurnalistas V. Balkūnas, nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamas veikas prevencija, pietūs, laisvas laikas, sportas, savigynos ir sulaikymo mokymai, įtariamojo pažeidėjo pristatymas į užkardą, sportinės estafetės, vakarienė, laisvas laikas, lauko kino teatras, kubilas, pirtis, miegas. 

 

Penkta diena:

 

Higiena, mankšta, pusryčiai. Rikiuotė, tinklinis. Draugystės apyrankių pynimas. Veiklų ir įspūdžių aptarimas. Idėjų bankas. Pietūs. Apdovanojimai. Bendra nuotrauka. Stovyklavietės tvarkymas. Laisvas laikas. Atsisveikinimas. Išvykimas. 

 

STOVYKLŲ ORGANIZATORIAI: VšĮ Pilietiškumo ugdymo akademija. Jos įkūrėja ir vaikų vasaros stovyklų vadovė pasienietė Jolita Kuncaitienė kartu su vyru Kęstučiu Kuncaičiu.

 

Visuomet padeda nuolatiniai savanoriai pareigūnai, kariai ir buvę pareigūnai bei kariai, o taip pat šauliai, skautai ir kiti savanoriai.

 

Čia taikoma pliusų sistema. Visada ieškome galimybių.

 

STOVYKLŲ PAMAINOS:

2022 08 01 iki 2022 08 05 (15-18m) 

2 d. pertrauka

2022 08 08 iki 2022 08 12 (13-14m) 

2 d. pertrauka

2022 08 15 iki 2022 08 19 (9-12m) 

 

STOVYKLOS VIETA: Verpikų km. Slavikų sen. Šakių raj. unikalioje vietoje, gamtos apsuptyje, kur rytais kieme galima išvyksti danielius, elnius, zuikį ir klausytis paukščių giesmių. 

 

GYVENIMAS: Miško ir upelio lankoje savo palapinėse. Valgome lauke, didžiulėje palapinėje iš savo, daugkartinių indų.

 

MAITINIMAS: Kasdien 3 kartus per dieną laukia gardus karštas kavinės atvežtas maistas ir kartą per dieną užkandžiai, kartais kuriame laužą ir kazano puode gaminame savo patiekalus. 

 

Viena iš pramogų, esant pageidavimui, maisto gaminimas ant laužo kazano puode lauko sąlygomis lauko virtuvėje. 

 

STOVYKLOS KAINA:

 

5 dienos - 150 eur. 

 

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos nariams taikoma, 10 proc nuolaida.

 

Patiriančių socialinę atskirtį šeimų vaikams kaina 100 eur.

 

Išskirtiniais atvejais gali būti taikomos kitos individualios nuolaidos.

 

Į kainą įskaičiuotas karštas maistas 3 kartus per dieną ir užkandžiai bei maisto atvežimas iš kavinės į stovyklavietę, taip pat geriamas vanduo, dušas, pirtis, kubilas, stovyklavietės įrengimas ir kitos išlaidos. 

 

Jei norite dalyvauti, bet negalite sau to leisti,  skambinkite telefonu 8 600 69751, ieškosime galimybių. 

 

KADA? KUR? ATVYKIMAS:

 

Į kiekvieną stovyklą atvykimas organizuojamas tėvelių savarankiškai. Susitikimas pirmadienį 12val., adr. Kudirkos g. 61, Šakiai, kavinė "Kiba", susipažinimas, trumpas instruktažas. 13val. Pietūs kavinėje "Kiba" . Po pietų tėveliai veža vaikus iki orientacinio žygio vietos, paliekame vaikus ir su visais daiktais vykstame drauge į stovyklavietę. Čia paliekame daiktus (jeigu norite galite padėti įsikurti ir sulaukti iš žygio vaikų). 

 

Ir iki penktadienio! :) 

 

IŠVYKIMAS:

 

(penktadienį) 16.00val. iš stovyklavietės Verpikų km. Slaviku sen, Šakių raj. 

 

REGISTRACIJA:

tinklapyje www.pilietiskumoakademija.lt skiltyje DALYVIAMS

Registracija patvirtinama pervedus 50 eur. avansą, kuris yra negrąžinamas.

 

REKVIZITAI

 

Sąskaitos Nr. LT827300010171015303

 

Swedbank

 

Všį Pilietiškumo ugdymo akademija

 

Paskirtis: Už Jaunojo pasieniečio pilietiškumo stovyklą

 

Kviečiame ir dalyvauti, ir instruktoriauti / savanoriauti. Laukiame Jūsų ir Jūsų idėjų!

 

Pažadame, kad  tai bus nauja ir įdomi bei naudinga patirtis!

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?