Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkai ir Aplinkos ministerijos kancleris aptarė opiausias sistemos problemas
2019-06-28
Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjungos (LAASDPS), o taip pat Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai susitiko su Aplinkos ministerijos kancleriu Arminu Mockevičiumi. Tai buvo jau antrasis profesinių sąjungų vadovų susitikimas su ministerijos vadovybe. Prieš keletą savaičių su profesinių sąjungų atstovais buvo susitikęs Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. 
 
 
„Tai buvo jau darbinis susitikimas su ministerijos komanda. Susitikę su ministru aptarėme bendrą situaciją, darbus, prioritetus, tikslus. Iš kanclerio norėjome išgirsti jau konkrečius žingsnius, kuriuos rengiasi žengti ministerija, didindama sistemoje dirbančių žmonių darbo užmokestį, atnaujindama derybas dėl kolektyvinės sutarties, spręsdama neproporcingai didelio sistemoje dirbančių žmonių darbo krūvio klausimus. Būtent šie trys klausimai ir yra mūsų prioritetas,” – sako Eimantas Puodžiukas, LAASDPS pirmininkas. 
 
 
Anot profesinių atstovų, gerų žinių susitikime su ministerijos kancleriu jie neišgirdo. Ministerijos atstovai Vyriausybei pristatė planą 2020 m. 3 mln eurų didinti ministerijos biudžeto eilutę, skirtą darbuotojų atlyginimams. Visgi, tokia idėja Vyriausybės buvo atmesta.
 
 
„Galbūt ministerija Vyriausybėje nepateikė aiškių argumentų, kodėl būtina skirti papildomas lėšas, kaip jos būtų panaudotos? Su kancleriu sutarėme, jog su ministerijos parengtu kitų metų biudžeto projektu bus supažindintos profesinės sąjungos, o mes šiam dokumentui pateiksime savo pasiūlymus, pastabas ir tuomet vėl bus ieškoma būdų didinti finansavimą,” – aiškina E. Puodžiukas. 
 
 
Gerų naujienų profsąjungiečiai kol kas neišgirdo ir diskusijoje dėl šakos kolektyvinės sutarties atnaujinimo. 
 
 
„Kancleris pažadėjo inicijuoti derybas dėl kolektyvinės sutarties atnaujinimo. Be to, išgirdome, jog LAASDPS bus įtraukta į numatomų sisteminių pokyčių procesą. Manau, kad galime prisidėti prie sėkmingų pokyčių, nes mūsų partneriai iš NPPSS aktyviai dalyvavo reformuojant įvairias teisėsaugos sritis. Kadangi kol kas aš nematau aiškių pertvarkos rėmų, o labiau blaškymąsi ir darbo imitavimą,” – teigia E. Puodžiukas. 
 
 
Susitikime taip pat dalyvavęs NPPSS pirmininkas Vladimir Banel sako, kad naujai ministerijos vadovybei būtina kuo skubiau įsigilinti į esamą situaciją, svarbiausias problemas, o taip pat nepamiršti šios Vyriausybės programoje įtvirtintų įsipareigojimų.
 
 
„Skubiai įsigilinus į opiausius klausimus, girdint bendruomenės nuomonę, vystant dialogą su ja, aplinkosaugos srityje ir per likusią šios Seimo kadencijos laiką galima nuveikti tikrai daug darbų. Viena iš tokių sričių yra socialinės partnerystės stiprinimas, apie ką daug kalbama Vyriausybės programoje ir priemonių plane. Imkime, kaip pavyzdį, Aplinkos apsaugos departamentą. Ši organizacija savo sąskaita ir pastangomis jau ėmėsi pokyčių, tačiau Vyriausybės paramos kol kas nesulaukė. Todėl žmonės dūsta nuo darbo krūvio, o nemaža jų dalis, nematydami vilties, tiesiog palieka tarnyba,” – sako V. Banel. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?