Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vyriausybė žada laikytis įsipareigojimų apmokėti pareigūnams papildomą su COVID-19 susijusį darbą
2021-02-25

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) sulaukė Vyriausybės kanceliarijos išaiškinimo dėl apmokėjimo už papildomą pareigūnų darbą karantino metu. Primename, jog vasario mėn. viduryje NPPSS kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir išreiškė nerimą, jog statutiniams pareigūnams vėluoja apmokėjimas už papildomą tarnybą, susijusią su karantino reikalavimų užtikrinimų.

 

Vyriausybės kanceliarijos atsakyme, pasirašytame kanclerės Giedrės Balčytytės, teigiama, jog Vyriausybė laikosi prisiimtų įsipareigojimų.

 

„Vidaus reikalų ministro, finansų ministro ir teisingumo ministro valdymo sričių statutinių įstaigų, Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnams ir kitiems darbuotojams, kurių darbas tiesiogiai susijęs su ekstremaliosios situacijos suvaldymu, papildomos lėšos darbo užmokesčiui – 9 908,5 tūkst. eurų – yra numatytos Lietuvos Respublikos 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme Finansų ministerijos asignavimuose (Vyriausybės rezerve COVID-19 pandemijos padariniams šalinti). Šios lėšos 2021 metais Vyriausybės sprendimais skiriamos statutinių įstaigų pareigūnų ir kitų darbuotojų, tiesiogiai dalyvaujančių suvaldant COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą bei vykdančių karantino režimo laikymosi kontrolę pagal Vyriausybės nustatytas priemones, papildomam darbo užmokesčiui kompensuoti”, - teigiama atsakyme. 

 

Susivienijimas taip pat informuojamas, kad Vyriausybės 2021 m. vasario 17 d. posėdyje buvo priimtas nutarimas „Dėl lėšų skyrimo iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės rezervo“, kuriuo pagal Vidaus reikalų ministerijos pateiktą lėšų poreikį skirta 2 331,4 tūkst. eurų pareigūnams, vykdžiusiems karantino režimo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino 2 Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, laikymosi kontrolę, priemokoms, mokėjimams už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą 2021 metų sausio mėnesį kompensuoti. Atitinkamas lėšas planuojama skirti ir toliau, kol bus vykdoma karantino režimo kontrolė. 

 

Galiausiai Vyriausybės kanceliarijos atsakyme pabrėžiama ir tai, kad statutiniai pareigūnai yra įtraukti į skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos vakcina prioritetinių gyventojų grupių sąrašą.

 

--

 

Lrytas.lt nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?