Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vyko PAGD vadovybės ir profesinių sąjungų vadovų susitikimas
2021-02-19

Vakar įvyko Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovybės susitikimas su profesinių sąjungų atstovais. Jame dalyvavo ir vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev. Posėdyje buvo sutarta dėl papildomų 4 mln. eurų panaudojimo gairių ir naujų etatų steigimo.

 

PAGD iš vidinių rezervų lėšų planuoja steigti 837 vyresniųjų ugniagesių gelbėtojų etatus. Šis procesas jau vyksta. 

 

Darbo užmokestis PAGD sistemoje, įvertinus galimą karjeros ir kasmetinio vertinimo procesus, turėtų didėti maždaug 2500 pareigūnų (iš viso jų yra 3348).

 

Papildomai 2021 m. gautus beveik 4 mln. eurų numatoma paskirstyti taip:

 

- 2,1 mln eurų – kasmetiniams vertinimams, tame tarpe siūlant užimti įsteigtas naujas 41 skyrininko ir 66 vyriaus. specialistų etatus.

 

- 0,087 mln eurų – papildomoms Pamainos vadų pareigybėms įsteigti ir užimti.

 

- 0,268 mln eurų – steigiamoms vyriausiųjų ugniagesių gelbėtojų pareigybėms užimti.

 

- 0,386 mln eurų – Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įgyvendinimui, pakeliant mažiausius 14 ir 15 grupių koeficientus iki atitinkamai 4,9 ir 4,7 (arba kasmetiniams vertinimams, jei teisės akto priėmimas užtruktų).

 

- 1,138 mln eurų – priemokoms, viršvalandžiams ir 2022 m. finansinio tvarumo užtikrinimui, kai šįmet pareigūnams pakils algos 9-iems mėnesiams, o kitąmet papildomai pinigų reikės 12-kai mėnesių. 

 

Profesinės sąjungos pritarė tokiai departamento vizijai, kuri posėdyje buvo užprotokoluota. Viceministras V. Dmitrijev paantrino UGPS pirmininkui Sauliui Džiautui, kad būtina po kasmetinių vertinimų, gegužės mėnesio viduryje, susitikti dar kartą ir įvertinti kasmetinių vertinimų rezultatus bei aptarti neeilinių vertinimų galimybes. Taip pat būtina išlaikyti fiskalinę drausmę, neprogramuojant deficito kitiems metams. 

 

PAGD paskaičiavo, kad šįmet per kasmetinius vertinimus ir atrankas atlyginimų koeficientus  galima pakelti maždaug 75 proc. pareigūnų. UGPS tikisi iš departamento, kad tuose padaliniuose, kur nebus įgyvendinamas karjeros principas (PAGD skyriuose, valdybose, PG valdybų administracijose,  VPP ir pan.), bus išlaikomas ne mažesnis nei 75 proc. pareigūnų atlyginimų didėjimo principas. Bendras labai gerai įvertintų ir pakėlusių koeficientus per vertinimus procentinis skaičius (be pakėlimo per karjeros principą) departamente turi būti apie 42 proc. 

 

Taip pat, anot PAGD direktoriaus Sauliaus Greičiaus, negalima pareigūno bausti ir neįvertinti už tai, kad jis pakilo karjeros laipteliu. Toks pareigūnas taip pat turi galimybę būti įvertintas labai gerai, kaip tai numato Vidaus tarnybos statutas.

 

Visiems vadovams, komisijų nariams, vertinant bei atrenkant pareigūnus, linkime vadovautis sąžiningumo ir protingumo kriterijais bei VT Statuto skaidrumo principu. Linkime sėkmės, pakeliant tarnybos pareigūnų gerovę bei visos tarnybos prestižą.

---

 

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?