Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniuje įvyko Europos policijos profesinių sąjungų federacijos generalinė asamblėja
2023-05-24

Praėjusią savaitę Vilniuje vyko Europos policijos profesinių sąjungų federacijos (EU.Pol) generalinė asamblėja. Renginį EU.Pol organizavo kartu su Nacionaliniu pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimu (NPPSS). 

 

„EU.Pol generalinės asamblėjos vyksta du kartus per metus. Surengti jas kaskart patikima vis kitai organizacijai, esančiai federacijos nare. Šį kartą ši garbė ir atsakomybė atiteko Lietuvai ir NPPSS, – sako Vaida Bratcher, NPPSS tarptautinio bendradarbiavimo vadovė. 

 

Asamblėją rengiančios šalies atstovams suteikiama teisė, priklausomai nuo valstybės aktualijų, parinkti ir pagrindinę renginio temą. Šį kartą tai buvo policijos ir policijos pareigūno profesijos patrauklumas.

 

„Tai labai plati, daug įvairių aspektų apimanti tema. Daugiausiai dėmesio asamblėjoje Vilniuje buvo skirta policininkų socialinių garantijų, darbo užmokesčio, aprūpinimo problematikai. Labai noriu padėkoti renginyje savo mintimis apie šias opias problemas pasidalinusiems pranešėjams, – teigia V. Bratcher. 

 

Pranešimus EU.Pol generalinėje asamblėjoje skaitė prof. Boguslavas Gruževskis, dr. Jelena Stanislavovienė ir Sigita Vičaitė. Daugiausiai dėmesio juose buvo skirta VRM pareigūnų kokybiško darbo veiksniams, psichosocialinės rizikos veiksnių tarnyboje valdymui.

 

EU.Pol asamblėjoje Vilniuje dalyvavo federacijos vadovai, jai priklausančių profesinių sąjungų atstovai, taip pat Lietuvos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovai. 

 

„Labai džiaugiuosi, kad mums pavyko suburti labai platų šio renginio dalyvių ratą. Tikiuosi, kad mintys ir idėjos, kuriomis dalinomės asamblėjoje, galiausiai virs sprendimais, kurie ne tik didins policininko profesijos  patrauklumą, tačiau ir prisidės prie socialinio dialogo stiprinimo šalyje, – renginį apibendrina NPPSS atstovė. 

 

EU.Pol asamblėjoje Vilniuje taip pat buvo priimta rezoliucija, raginanti Lietuvos Vyriausybę pagaliau įgyvendinti karių ir pareigūnų valstybinių pensijų reformą. „Būtina dėti visas įmanomas pastangas, kad jau nuo 2024 metų pradžios Lietuvos pareigūnams ir kariams būtų užtikrinta teisė į vieną iš pamatinių socialinių garantijų – oraus dydžio pensiją“, – teigiama rezoliucijoje.

 

EU.Pol nariu NPPSS tapo 2022 m. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?