Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniuje įvyko aplinkosaugininkų profsąjungos rinkiminė ataskaitinė konferencija
2023-03-31

Ketvirtadienį Vilniuje įvyko Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) ataskaitinė rinkiminė konferencija. Jos metu buvo pristatyta organizacijos 2022 m. veiklos ataskaita, taip pat Revizijos komisijos ataskaita. 

 

Konferencijoje naujai 3 metų kadencijai buvo išrinkti LAASDPS vadovai, valdymo institucijų nariai. Profesinės sąjungos pirmininku perrinktas prieš tai jai vadovavęs Vaidas Laukys, jo pavaduotoja tapo Dijana Rupeikienė. Į LAASDPS valdybą išrinkti Romualdas Sližauskas, Gintautas Andruškevičius, Andrius Jankauskas, Aušrinė Kutkaitė-Žemaitienė, Jolanta Nainienė, Simona Dalinkevičiūtė, Onutė Grigaitė, Aidas Stepankevičius, Ramunė Burzdžiūtė ir Lina Kamandierė, o Revizijos komisiją – Viktoras Ksenzovas, Elita Paulauskienė ir Ana Juozaitienė.

 

V. Laukio teigimu, pagrindinis profesinės sąjungos veiklos tikslas – atstovauti savo nariams ir ginti jų interesus – liks nepakitęs. „Visgi, greta to sieksime dar aktyviau telkti ir burti aplinkosaugininkų bendruomenę. Tik veikdami kartu busime ne tik išgirsti, bet ir pasieksime, kad mūsų lūkesčiai, norai ir pasiūlymai virstų konkrečiais sprendimais. 

 

Tarp svarbiausių 2022 m. nuveiktų darbų ir jų rezultatų – auganti organizacijos narystė, pradėtos ir link pabaigos artėjančios derybos dėl šakinės kolektyvinės sutarties, kurią tikimasi pasirašyti jau artimiausiu metu. 

 

Daug dėmesio konferencijoje buvo skirta ir šių metų pradžioje priimtai rezoliucijai, kurioje buvo įtvirtintas reikalavimas, kad sistemos darbuotojų mėnesinis darbo užmokestis būtų ne mažesnis nei 900 eurų. Dokumente taip pat buvo kalbama apie reikalavimą atsisakyti darbo užmokesčio fondo mažinimo 2023 m., aplinkosaugos sistemos darbuotojus aprūpinimą tinkamais darbo rūbais, pasenusio ir taršaus tarnybinių automobilių parko atnaujinimą. Konferencijos delegatai dar kartą patvirtino šių keliamų klausimų svarbą.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?