Pagalba

  

Pagalba
Vilniaus raj. policijos komisariatų pareigūnai galės dirbti 24 val. pamainomis
2015-08-31

Liepos mėnesį susitikimuose su Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) atstovais apie tai buvo užsiminęs Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininko pavaduotojas Antoni Mikulskis. Be to, Policijos departamento (PD) vadovybė taip pat ne kartą kalbėjo apie tokius planus. Kad ir kaip būtų konkrečių sprendimų, kodėl tai turėtų būti daroma ir nuo kada, nebuvo priimta.

Dėl šios priežasties VA ITĮPS pirmininkas Vytautas Lamauskas Policijos tarybos posėdžio metu, vykusio rugpjūčio 19 d. paklausė, dėl kokių priežasčių būtina keisti pamainos ilgį ir ar tai yra principinis PD vadovybės sprendimas.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas teigė, kad, jo nuomone, 24 val. pamainos trukmė yra per ilga ir per sunki pareigūnams, tačiau akcentavo, kad konkretus sprendimas turėtų būti aptartas tarp profesinių sąjungų atstovų ir AVPK vadovybės.

Profesinės sąjungos ir Vilniaus AVPK priėmė sprendimą

Rugpjūčio 21 d. įvyko profesinių sąjungų ir Vilniaus AVPK vadovybės susitikimas, kuriame buvo aptartas pamainų trumpinimo klausimas. Diskusijų metu Vilniaus AVPK vadovas Kęstutis Lančinskas akcentavo, kad Vilniaus miesto policijos padaliniuose dirbančių pareigūnų 24 val. pamainos trukmė neįmanoma dėl darbo intensyvumo.

Kalbėdami apie Vilniaus apskrities komisariatų darbuotojus atstovai teigė, kad perpus sutrumpinus pamainos laiką padidėtų pareigūnų vykimo į tarnybos vietą kompensavimo išlaidų dydžiai, nes pareigūnai turėtų daugiau pamainų ir dažniau tektų vykti į darbo vietas.

„Puikiai suprantame, kad pareigūnai prašo palikti ilgesnę pamainos trukmę ne „iš gero gyvenimo“. Daugelis pareigūnų turi antrus darbus, kuriais prisiduria prie nedidelio policininko atlygio. Dėl siūlomo darbo organizavimo pakeitimo jie prarastų galimybę užsidirbti papildomai“, - teigia V. Lamauskas.

Po ilgų diskusijų buvo sutarta, kad bent jau iki 2016 m. sausio 1 d. Vilniaus raj. komisariatuose nebus keičiamas darbo organizavimas ir trumpinama pamainos trukmė ten, kur dirbama po 24 val. K. Lančinskas pabrėžė, kad, nustačius pareigūnų piktnaudžiavimo ar pareigų neatlikimo faktus (darbuotojai bus aptikti miegantys, kai turėtų atlikti tam tikrus darbus arba dirbti mobiliuose grupėse ir pan.), tuose komisariatuose bus nedelsiant keičiama pamainos trukmė.  

Profesinių sąjungų atstovai tokį pakeitimą vertina teigiamai ir tikisi, kad pasibaigus policijos sistemos reformai 24 val. pamaininis darbo laikas rajonuose bus išlaikytas. Anot VA ITĮPS, susitikimas su Vilniaus AVPK vadovybe akivaizdžiai parodė kolektyvinių sutarčių naudą – argumentų kalba buvo susitarta dėl tam tikrų darbo organizavimo pakeitimų. 

VA ITĮPS informacija