Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniaus AVPK neišgirdo nuogąstavimų dėl darbo organizavimo pakeitimų
2018-07-18

Neseniai vykusiame Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir profesinių sąjungų atstovų pasitarime aptartas suminės darbo laiko apskaitos įgyvendinimas veiklos padaliniuose. Komisariato vadovybė, pakeitusi tyrėjų darbo organizavimą, į pareigūnų nuomonę atsižvelgti nepanoro.

 

Visai neseniai prie Policijos departamento ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato dėl tyrėjų darbo organizavimo piketavę pareigūnai reikalavo atsisakyti suminės darbo laiko apskaitos įvedimo policijos veiklos padaliniuose. Profesinės sąjungos Vilniaus apskr. VPK siūlė pasirašyti susitarimą, kuriame būtų aptartas suminės darbo veiklos taikymas, sumažintos rizikos ir neigiamos pasekmės. Komisariato vadovybė pasirašyti susitarimą atsisakė ir nurodė, jog viskas yra reglamentuota teisės aktais.

 

Vilniaus apskr. VPK viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko funkcijas, Mindaugas Puskunigis susitikimo metu teigė, kad keisti darbo organizavimą nuspręsta įvertinus suminės darbo laiko apskaitos taikymo praktiką kitose apskrityse. Toks sprendimas priimtas Policijos darbo taryboje. Anot jo, suminės darbo laiko apskaitos taikymas veiklos padaliniams leis lanksčiau ir efektyviau organizuoti darbą ir užtikrinti tinkamą policijos funkcijų vykdymą. Viršininko pavaduotojas pažymėjo, kad Vilniaus apskr. VPK PK veiklos padalinių  darbo organizavimas iš esmės nepasikeitė, darbas (darbo dienomis ir savaitgaliais) organizuojamas, atsižvelgus į prižiūrimos teritorijos specifiką, kriminogeninę situaciją, renginių, kurių metu reikia užtikrinti viešąją tvarką, skaičių ir kt.

 

Profesinių sąjungų atstovai atkreipė dėmesį į galimas tokio darbo organizavimo rizikas, pavyzdžiui, vadovų piktnaudžiavimą, organizuojant darbą savaitgaliais, bylų nagrinėjimo terminų užtikrinimo problemas.

 

„Pradėkime nuo to, kad nuo šiol tyrėjams darbas savaitgaliais neapmokamas kaip viršvalandinis. Akivaizdu, kad tokių veiksmų imtasi norint sutaupyti dar daugiau lėšų. Veiklos padaliniai iš esmės tampa reagavimo padaliniais. Neaišku, ar bus užtikrintas tyrėjų darbas savaitgaliais tik išskirtiniais atvejais. Apie tai su profesinėmis sąjungomis tartasi nebuvo”, - aiškina Vitalijus Jagminas, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas. 

 

Policijos departamentas, tačiau ne pareigūnai, anot V. Jagmino, turi prisiimti atsakomybę už policijoje vykdomas reformas ir padarytas klaidas, lėšų trūkumą ir neracionalų jų panaudojimą.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?