Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vidaus reikalų ministerija siūlo algas pareigūnams mokėti ir dovanomis
2020-05-13

Vidaus reikalų ministerijai (VRM) šiandien Seimui pateikus Vidaus tarnybos statuto pataisas, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai teigia, kad Seimui pateiktos naujosios nuostatos nebuvo galutinai suderintos su socialiniais partneriais ir pareigūnų bendruomene. Anot NPPSS, pateiktose pataisose yra nuostatų, kurioms profesinės sąjungos pritarti negali. 

 

„Vidaus tarnybos statutas yra vienas iš svarbiausių „Programos 1000“ įgyvendinimo instrumentų. Pernai jis jau buvo keistas, padidinti pareiginiai koeficientai, nuo kurių priklauso ir pareigūnų darbo užmokesčio dydis. Praėjusiais metais aktyviai dalyvavome procesuose nuo pat jų pradžios, teikėme pasiūlymus, į kuriuos buvo atsižvelgta. Visgi šiemet situacija kažkodėl pasikeitė. VRM parengtų projektų turinį sužinojome tik iš viešai prieinamos informacijos. Nesigilinome kodėl taip nutiko, skubiau išanalizavome dokumentus ir pateikėme savo nuomonę ir pasiūlymus. Deja, tačiau po daugiau mėnesį trukusios tylos sužinojome, kad pasiūlymai jau Seime“, – sako NPPSS pirmininkas Vladimir Banel. 

 

Anot jo, pareigūnams ypač nepriimtinas VRM siūlymas nustatyti, kad vertinimo komisija, įvertinusi pareigūno tarnybinę veiklą labai gerai, pareigūną į pareigas skiriančiam asmeniui taip pat gali siūlyti taikyti pareigūnui tokias skatinimo priemones kaip padėka, papildomos mokamos atostogos, apdovanojimas vardine dovana ar žinybiniu ženklu.

 

„Už labai gerą tarnybą pareigūnams turi būti didinamas darbo užmokestis. Tai yra mūsų pozicija, kurios mes neatsisakysime ir nuo kurios nesitrauksime. Man atrodo, kad „Programos 1000“ įsipareigojimų nevykdanti ministerija nutarė, kad už tarnybą pareigūnams galima susimokėti ne didesniu darbo užmokesčiu, tai yra pinigais, o įvairiomis atminimo dovanomis, diplomais, ženklais. Nesakau, kad tokios skatinimo priemonės yra nereikalingos visai, tačiau jos turi būti skiriamos už ypatingus ir konkrečius, o ne nuolatinę labai gerą tarnybą. Pareigūnai per metus laiko gauna nemažai padėkų įvairiomis progomis, todėl padėka už labai gerą darbą atliktą per visus metus bus neadekvati paskatinimo priemonė“, – teigia V. Banel. 

 

Be to, NPPSS siūlo nustatyti pareigūnui 0,5 punkto didesnį pareiginės algos koeficientą, jei jo tarnybinė veikla trečią kartą iš eilės įvertinama gerai. Šis pakeitimas leistų nuosekliai didinti pareiginę algą, išsaugant pareigūnų socialinį saugumą ir galimybę gauti adekvatų atlyginimą, atsižvelgiant į ekonomikos augimą.

 

Nepriimtinu NPPSS atrodo ir pasiūlymas į centrinėms statutinėms įstaigoms pavaldžių statutinių įstaigų ir statutinių profesinio mokymo įstaigų vadovų ir vadovų pavaduotojų, statutinių įstaigų struktūrinių padalinių vadovų pareigas pareigūnus skirti be atrankos.

 

„Mes ir toliau laikomės prieš tai išsakytos pozicijos, kad atrankos privalo būti. Vadovams keliami aukšti reikalavimai, todėl tinkamą vadovavimą galima užtikrinti tik atrenkant tinkamiausius kandidatus, patikrinus jų turimą kvalifikaciją bei tinkamumą eiti konkrečias pareigas. Todėl atrankos, mano nuomone, yra būtinas instrumentas“, – aiškina V. Banel.

 

Profesinė sąjunga taip pat siūlo dar kartą grįžti prie pareigūnų algos priedų už turimus laipsnius koeficientų didinimo. Tai būtina norint greičiau pasiekti „Programos 1000“ tikslus bei skatinant pareigūnus siekti karjeros.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?