Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Valstybė gina pareigūnus, o ne kontrabandininkus
2017-02-13

Šaudžiusio pasieniečio veiksmus tyrę prokurorai nusprendė – teisti ginklą panaudojusio pareigūno nėra už ką. Tai aiški žinutė pareigūnas, kad valstybė gina juos, o ne kontrabandininkus.

 

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos vadovas V. Banel teigia, kad šį kartą sistema įrodė, kad yra pasirengusi padėti, o Vidaus tarnybos statute numatytos nuostatos veikia.

 

„Įstatyme numatyta, kad pareigūnui turi būti suteikiama profesionali teisinė pagalba. Nepaisant to, turėjome ne vieną atvejį, kai pareigūnai buvo palikti vieni. Po šių kontrabandininkų gaudynių nuomonių taip pat buvo įvairių, tačiau tiek Vidaus reikalų ministerija ir jos tuometinis vadovas S. Skvernelis, tiek Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas R. Požėla, tiek Lietuvos pasienio pareigūnų profesinė sąjunga veikė išvien. Ministras gynė sistemą, VSAT vadas - pavaldinį, profesinė sąjunga - narį. Pareigūnas yra profesinės sąjungos narys, todėl mes iškart po įvykio suradome profesionalų advokatą ir tuo pačiu metu tariamės su VSAT dėl teisinės pagalbos pareigūnui perėmimo į savo rankas. Tai buvo padaryta pakankamai greitai.

 

Teismų praktika nėra nuosekli, o ir ši byla dar nėra baigtinė, sprendimas gali būti skundžiamas. Kad ir kaip būtų svarbu, kad keičiasi pats požiūris į pareigūnų, naudojančių ginklą po to, kai yra panaudotos kitos priemonės, gynybą", - teigė V. Banel.

 

Išsamesnę informaciją rasite LNK žinių reportaže: http://www.alfa.lt/straipsnis/50139338/aiski-zinute-pareigunams-neteis-kontrabandininka-netycia-nusovusio-pasieniecio?ref=astromanija-web 

 

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?