Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
V. Banel: VRM pagaliau ėmėsi korepetitoriaus pareigų
2017-02-10

Pareigūnų profesinės sąjungos komentaras policijos reformos klausimu

 

Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) šiandien buvo pristatyta ministerijos pozicija vykdomos policijos reformos klausimu.

 

Komentuodamas VRM sprendimą, Vladimir Banel, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas, sako, kad ministerijos įsikišimas jau buvo būtinas eilinių policijos pareigūnų ir Lietuvos žmonių saugumo labui.

 

„Turbūt visi žinome, ką daro tėvai, kai jų vaikams mokykloje nesiseka vienas ar kitas dalykas. Samdo korepetitorių. Policijos reformos dalykas, kaip rodo tikri gyvenimo pavyzdžiai, dabartinei policijos vadovybei nesisekė visiškai. Nesiimu spręsti, kodėl taip atsitiko, - dėl netinkamos vadybos ar realios situacijos nesuvokimo. Tačiau džiaugiuosi, kad Vidaus reikalų ministerija pagaliau nutarė imtis korepetitoriaus pareigų ir nebeleis Policijos departamento vadovybei toliau silpninti policijos ir mažinti žmonių saugumo“, - sako V. Banel, NPPSS vadovas. 

 

Pareigūnams atstovaujančių profesinių sąjungų atstovai, kalbėdami apie tolimesnę reformos eigą, išskiria kelis svarbiausius akcentus. 

 

„Reikia kuo skubiau šalinti padarytas klaidas ir grįžti prie realiame gyvenime jau patikrinto policijos veiklos modelio bei tobulinti jį. Policijos vadovybė pagaliau turėtų atlikti detalius skaičiavimus, kiek ir kokių policijos pajėgų konkrečiose Lietuvos vietose reikia. Ir tuomet galvoti apie reikiamų policininkų aprūpinimą, tinkamus jų darbo krūvius, parengimą ir kvalifikacijos kėlimą. Ypač, jei pareigūnams visgi būtų užkraunamos naujos funkcijos“, - sako V. Banel, kartu pridurdamas, jog bandoma stumti universalaus policininko idėja, deja, prigyja labai sunkiai.

 

Policijos tyrėjai neturi vykdyti patruliavimo (tiksliau gali tik išimtiniais atvejais), patruliai tirti, o apylinkės, nepilnamečių reikalų ir kriminalinės policijos funkcijas turi atlikti tik specialiai joms vykdyti parengti pareigūnai.

 

Profesinės sąjungos taip pat kalba apie nuoseklų pareigūnų darbo užmokesčio didinimą. Pareigūnų atstovai siekia, kad žemiausios grandies pareigūnai gautų 1000 eurų darbo užmokestį iki 2019 metų, o atlyginimų skirtumai tarp pirmines ir aukščiausios grandines policininkų nebūtų  didesni nei 3 kartai.

 

„Paskutinis dalykas, į kurį norėčiau atkreipti ministerijos ir policijos vadovybės dėmesį, yra pareigūnų darbo užmokesčio lėšų naudojimas ne pagal paskirtį. Praėjusiais metais buvo apstu pavyzdžių, kuomet policininkų darbo užmokesčio fondo pinigais galiausiai buvo finansuojami policijos vadovų darbo kabinetų remontai, sporto salių įrengimas, naudojami organizacinės technikos įsigijimas ir kiti panašūs dalykai. Taip būti neturėtų. Todėl mes sieksime, kad praktikoje būtų naudojami įrankiai, leidžiantys užtikrinti naudojamų lėšų kontrolę”, - teigia V. Banel.

 

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?