Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
V. Banel: 10 esminių dalykų apie policijos reformą
2017-02-14

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovo komentaras po to, kai praėjusią savaitę Vidaus reikalų ministerija įvertino pokyčius policijoje ir Policijos departamentui pateikė siūlymus, kaip pakoreguoti tolesnius veiksmus:


Iš esmės tai pirmas rimtas krikštas Vidaus reikalų ministerijos vadovybei. Kaip ir reikėjo tikėtis buvo išties daug emocijų ir interpretacijų. Tarp jų visų svarbiausios, mano nuomone, yra rizikos, grėsmės ir privalomos priemonės, skirtos efektyviam policijos reformų įgyvendinimui. Noriu išskirti kelis esminius dalykus:

 

1. Visa atsakomybė už tolimesnį reformos įgyvendinimą ir klaidų taisymą tenka Policijos departamento vadovybei.
2. Net du Vidaus reikalų ministerijos departamentai perima reformos kontrolę iš Policijos departamento.
3. Visus tolimesnius reformos žingsniuis Policijos departamentas turi derinti su Vidaus reikalų ministerija ir socialiniais partneriais.
4. „Apleistos“ policijos veiklos funkcjjos (nepilnamečių reikalai, apylinkės inspektorių darbas ir kt.) turi būti vykdomos tinkamai, tikslingai ir nuolat tol, kol nebus perduotos kam nors kitam.
5. Darbo užmokesčio fondo lėšas Policijos departamentas naudojo ne pagal paskirtį, taip toliau tęstis negali.
6. „Programa 1000“ vykdoma netinkamai ir tęstis taip, kaip yra dabar, negali. Tai supriešino bendruomenę jos viduje. Be to, įgyvendinimas neatitinka dabartinės Vidaus reikalų ministerijos pozicijos ir planų, siekiant 1000 Eur siekiančio darbo užmokesčio žemiausios grandies pareigūnams.  
7. Statistika, kuri pateikiama apie nusikaltimų ir nusižengimų registravimą, švelniai tariant, netinkamai vykdoma, todėl privalo būti taisoma. 
8. Vidaus reikalų ministerija (o ne Policijos departamentas) ir toliau atliks tyrimus, įskaitant ir pareigūnų bendruomenės apklausas. Pareigūnų bus klausiama, kaip jie vertina reformą. Tikimės, kad vėliau bus padarytos reikiamos išvados ir žengiami kiti žingsniai. 
9. Artimiausius 3 mėn. bus fiksuojama, kaip sekasi vydyti pakoreguotus policijos reformos tikslus, kaip taisomos klaidos. Bus vertinama, ar Policijos departamento vadovai teisingai tai daro.
10. Akivaizdu, kad turi būti atsisakoma profiliavimo. Universalumas yra netinkamas sprendimas, nes tyrėjai turi tirti, patruliai – patruliuoti.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?