Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
UGPS reikalauja PAGD keisti patvirtintus nuostatus
2019-08-14

Rugpjūčio 13 d. Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) laikinąjį direktorių dėl PAGD direktoriaus įsakymu rugpjūčio 5 d. patvirtintų nuostatų „Dėl valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasirengimo (parengties) gesinti gaisrus ir atlikti kitus gelbėjimo darbus užtikrinimo.“ 

 

Profesinė sąjunga pastebėjo, kad su UGPS suderintas minėtų nuostatų variantas buvo ne toks, kokį dabar siūloma pasirašyti pareigūnams. Jame nebeliko numatytos rytinės pertraukos ir atsirado rikiuotė po budėjimo, visai kaip ir 1991-2000 metais.

 

Atsižvelgdama į tai, jog suderintas nuostatų turinys ženkliai skiriasi nuo patvirtintų nuostatų turinio, UGPS reikalauja PAGD direktoriaus rugpjūčio 5 d. įsakymu patvirtintus nuostatus pripažinti negaliojančiais ir iš naujo pradėti informavimo bei konsultavimo procedūrą bei pakeisti minėtuosius punktus nuostatomis, kurios buvo suderintos su profesine sąjunga, bei atsiųsti pakoreguotą nuostatų projektą derinimui. 

 

Reikalavimo kopija taip pat nusiųsta ir Vidaus reikalų ministerijai. 

 

Savo ružtu, UGPS nariams siūlome nepasirašyti naujo nuostatų varianto, kol jis nebus suderintas su UGPS. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?