Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
UGPS lyderių susitikime apsilankė ir PAGD vadovas
2019-11-19

Praėjusią savaitę Vilniuje įvyko Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) valdybos, padalinių atstovų ir skyrių pirmininkų susirinkimas. Jame taip pat dalyvavo ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Saulius Greičius bei Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel.

 

UGPS Valstybinės priešgaisrinės priežiūros (VPP) komiteto nariai pristatė direktoriui seną neišspręstą problemą dėl budėjimų namuose. Komiteto nuomone, jei yra kažkokie apribojimai, susiję su tarnyba nedarbo metu, tai turėtų būti kompensuojama. Direktorius teigė žinąs problemą. Su generolu sutarta šio klausimo sprendimui  artimiausiu metu organizuoti atskirą tikslinį UGPS VPP komiteto ir PAGD vadovybės posėdį.

 

VPP pareigūnus kviečiame profsąjungai siųsti siūlymus, kaip geriau išspręsti šią problemą.

 

Ugniagesiai teiravosi, kas bus daroma dėl psichologinio klimato tarnybos vietose gerinimo, mobingo naikinimo, kolektyvų stiprinimo. Anot pareigūnų, yra vadovų, kurie netgi tarnybinius prašymus sugeba suplėšyti ir atsisakyti įkelti į duomenų valdymo sistemą. Kai kuriuose kolektyvuose tvyro baimė, dažnai naudojami psichologinis smurtas, mobingas, patyčios. S. Greičius patikino žinantis šį skaudulį, ir jei ne Alytaus gaisras, departamentas jau būtų organizavęs elektroninę anoniminę apklausą bei daręs psichologinius kolektyvų tyrimus. Tokia elektroninė PAGD komunikacija bus nuolatinė ir apie visus galimai neteisėtus vadovų ar kitų darbuotojų, tarnautojų veiksmus galima bus pranešti tiesiogiai PAGD.

 

Susitikime buvo kalbėta ir apie finansavimą bei pareigūnų vertinimus. S.Greičius pasidžiaugė, kad UGPS rūpi ne tik žemiausioji grandis, bet ir visų grandžių pareigūnai. UGPS pirmininkas S. Džiautas patikino, kad „Programos 1000” įgyvendinimas nereiškia, jog atlyginimai turi kilti tik mažiausiai gaunantiems, jie turi kilti vienodai visiems. Kita vertus, susirinkime buvo diskutuota ir apie tai, kad keliant algas visiems vienodai, yra demotyvuojami tikrai labai gerai dirbantys pareigūnai. Kaip teisingiau paskirstyti gautas papildomas lėšas (jei jos bus skirtos), sutarta aptarti bendrame atskirame posėdyje po biudžeto priėmimo. Tuo tarpu direktorius patikino, kad parašiusiems prašymus dėl neeilinių vertinimų, jie bus atliekami dar šiemet.

 

UGPS atstovai tęsė susirinkimą ir po PAGD direktoriaus vizito. S. Džiautas pristatė dabartinę kitų metų biudžeto situaciją ir UGPS pateiktus pasiūlymus biudžeto projektui. Valdybos narys R. Baltuška supažindino UGPS lyderius su siektinų atlyginimų 2020 m. pokyčių analize, siekiant Vyriausybės įsipareigojimų vykdymo ir „Programos 1000” įgyvendinimo. Po diskusijų biudžeto tema, UGPS valdyba balsavimu patvirtino derybines pozicijas.

 

UGPS pirmininko pavaduotojas Miroslavas Gerasimovičius pristatė neeilinių vertinimų klausimą. Nutarta dar kartą skubiai susitikti su PAGD direktoriumi šiuo klausimu, sužinoti finansines PAGD galimybes ir siekti objektyvių neeilinių vertinimų parašiusiems prašymus UGPS nariams.

 

Susirinkimo pabaigoje UGPS pirmininkui išsakytos įvairios nuomonės, pasiūlymai, kritika, kaip reikėtų tobulinti UGPS veiklą ir siekti geresnių rezultatų, ką reikėtų įsigyti, kaip naudoti finansus. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?