Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
UGPS kreipėsi į Vidaus reikalų ministrę
2019-09-13

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į Vidaus reikalų ministrę dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) neeiliniams vertinimams ir ugniagesių gelbėtojų darbo užmokesčiui neskiriamų lėšų. Taip pat UGPS prašo ministerijos inicijuoti finansinį PAGD auditą. 

 

Savo rašte UGPS nurodo, kad vienas iš profesinės sąjungos uždavinių yra prižiūrėti, ar racionaliai naudojamos biudžeto lėšos. Be to, profesinės sąjungos atstovai sako, kad taip siekiama išvengti galimų bereikalingų konfliktų ir teisminių procesų.

 

„Pastaraisiais metais UGPS kyla abejonių dėl PAGD vykdomos sistemos reorganizacijos ekonominės naudos, teisingo finansų panaudojimo, teisėtumo paskiriant vadovus be atrankų. Mes ne kartą kreipėmės į departamentą su prašymais pateikti visą informaciją apie finansų panaudojimą ir dokumentus, reikalingus mūsų turimoms abejonėms išsklaidyti. Deja, bet į visus labai konkrečius UGPS paklausimus PAGD atsakydavo ir tebeatsako ypač abstrakčiai, nepateikdamas jokių tikslių skaičių ir dokumentų“, – sako UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.

 

Profesinė sąjunga primena, kad 2018 m. rudenį, bendradarbiaujant su Vidaus reikalų ministerija (VRM) ir Vyriausybe, ugniagesių bendruomenei pavyko įtikinti Finansų ministeriją rasti papildomą finansavimą PAGD darbo užmokesčio fondui, kuris iš viso sudarė 3,5 mln. eurų. Kartu buvo akcentuojama, kad šių ir sutaupytų per reformą pinigų skaidrų ir teisingą panaudojimą privalo užtikrinti PAGD.

 

„Be to, buvęs PAGD vadovas Kęstutis Lukošus per reorganizacijos metu vykusius susitikimus su ugniagesių bendruomene viešai įsipareigojo papildomai skirti lėšų darbo užmokesčio fondui iš reorganizacijos metu sutaupytų lėšų. Šiais pinigais turi būti finansuojamas pareigūnų koeficientų kėlimas atliekant vertinimus. Visgi pastaruoju metu mes girdime, kad šie pinigai jau yra išleisti kitiems tikslams, o anksčiau duoti įsipareigojimai nebus vykdomi“, – nurodo UGPS pirmininko pavaduotojas Miroslavas Gerasimovičius.

 

Todėl, atsižvelgdama į tai, jog, PAGD pateiktais duomenis, 2019 metų pavasarį įvykdytų eilinių vertinimų kaštai sudaro 3,2 mln. eurų, o per reorganizaciją galėjo būti sutaupyta apie 0,2 mln. eurų, UGPS reikalauja pareigūnų neeiliniams vertinimams skirti papildomus 0,5 mln. eurų ir ne mažiau kaip 1300 PAGD pareigūnų per šių metų neeilinius vertinimus pakelti atlyginimų koeficientus per 0,5 punkto. 

 

Taip pat profesinė sąjunga reikalauja direktoriaus įsakymu panaikinti visas 15 grupės ugniagesių gelbėtojo pareigybes, įsteigti vyresniųjų ugniagesių gelbėtojų pareigybes bei icijuoti PAGD finansinį auditą dėl racionalaus darbo užmokesčio lėšų naudojimo. Negana to, savo rašte UGPS perspėja, kad neįvykdžius reikalavimų iki spalio 1 dienos, UGPS organizuos protesto akcijas. 

 

UGPS primena, kad pagal darbo užmokesčio dydį PAGD yra labiausiai atsilikusi VRM pavadi įstaiga.

 

Nuotrauka © Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?