Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesių bėdos pradėtos spręsti vos po profsąjungos atstovų apsilankymo
2018-01-19

Neseniai rašėme apie tai, kad Kupiškyje įsteigtas profesinės sąjungos skyrius. Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) vadovybė į Kupiškį sausio 18 d. vyko antrąkart – šįkart suteikti daugiau informacijos apie pasikeitusį įstatymą, reglamentuojantį darbo apmokėjimą Kupiškio savivaldybės priešgaisrinei tarnybai. Kartu aplankyti ir Rokiškio savivaldybės priešgaisrinės tarnybos bei statutiniai ugniagesiai.

 

Ženklūs pasikeitimai vos per porą savaičių po profsąjungos skyriaus įsteigimo

 

UGPS vadovas Saulius Džiautas pasakoja, kad po pirmojo susitikimo su Kupiškio ugniagesiais surinkęs informaciją apie problemas jis nedelsiant kreipėsi į Kupiškio merą Dainių Bardauską. Operatyviai į užklausą sureagavo Kupiškio savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Algirdas Bočiulis.

 

Susitikime su UGPS pirmininku S. Džiautu, UGPS šiaurės-rytų regiono vadovu Robertu Baltuška ir UPGS Kupiškio PGT skyriaus pirmininku Dainiumi Saukaičiu dalyvavo Kupiškio SPT direktorius A. Bočiulis, jo pavaduotojas Kazys Pakštys ir Darbo tarybos pirmininkas Juozas Buzas. 

 

„Vos per keletą savaičių po UGPS ir Kupiškio rajono SPT susitikimo Kupiškyje įvyko nemažų pasikeitimų. Nupirktos, bet dar neišduotos darbinės uniformos, paskaičiuota, kiek bus keliami atlyginimai, pateikti tvarkingi darbo laiko apskaitos žiniaraščiai, Darbo tarybos dokumentai. Nors atlyginimai pakils tik 3,58 proc. keliant koeficientą nuo 3,07 iki 3,18, kas sudarys iki 20 eurų per mėnesį, kyla ir neapmokestinamas pajamų dydis bei bazinis dydis. Iš viso Kupiškio rajono savivaldybės ugniagesiai šiemet gaus apie 40 eurų daugiau.

 

Padėkojau už tokius operatyvius pasikeitimus ir pasidžiaugiau, kad Kupiškio savivaldybės ugniagesiai pajus atlyginimų padidėjimą jau nuo kito mėnesio“, - po susitikimo kalbėjo S. Džiautas.

 

Rokiškyje – eurostandartus atitinkančiomis priemonėmis aprūpinti ugniagesiai

 

Po susitikimo su Kupiškio ugniagesiais UGPS atstovai nuvyko į Rokiškį, kur susitiko su Rokiškio savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčiais pareigūnais.

 

Roškiškio SPT viršininkas Remigijus Sunklodas informavo, kad Rokiškio savivaldybės ugniagesių atlyginimai šiais metais viršys eilinio statutinio ugniagesio gelbėtojo atlyginimą –  jų pareiginės algos koeficientas bus apie 3,9, skyrininkų apie 4,2. Rokiškio savivaldybė pati išlaiko 4 SPT etatus, šiais metais aprūpins 6 komandas iš 9 kvėpavimo aparatais, nupirks gerus gaisrinius automobilius. Ugniagesiai aprūpinti eurostandartus atitinkančiais apsauginiais kostiumais, naujomis pirštinėmis.

 

R. Sunklodas pasidžiaugė, kad savivaldybės požiūris į tarnybą yra pavyzdinis, bet pripažino, kad reikia įdėti daug pastangų, siekiant savivaldybės tarybos pritarimo pateiktiems poreikiams. Savivaldybės taryba net yra pritarusi viršininko pateiktam 5 metų strateginiam planui, pagal kurį bus įsigyjami kvėpavimo aparatai ir gaisrinė technika. Kartu R. Sunklodas pabrėžė, kad net ir gerai besitvarkantiems profesinė sąjunga – reikalinga. Tokios organizacijos, anot vadovo, paprastam ugniagesiui suteikia stiprią apsaugą.

 

Susitikime su Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininku Daliumi Kunigėliu ir budinčia pamaina UGPS vadovybė supažindino dalyvius su Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo ir UGPS veikla, pasiekimais, planais, domėjosi, su kokiomis problemomis susiduria ugniagesiai. D. Kunigėlis teigė profesinę sąjungą matantis kaip „variklį“, stumiantį sistemą į pokyčius ir socialinę gerovę.

 

PATIKSLINIMAS

 

S. Džiautas po susitikimo patikslino, kad visgi netaip suprato Kupiškio raj. SPT viršininką A. Bočiulį ir straipsnyje įsivėlė netikslumas. Kupiškio raj. SPT ugniagesiai turėjo darbinę uniformą, o nauja dabar nupirkta antrą kartą. UGPS pirmininkas atsiprašo už neteisingai suprastą ir paviešintą informaciją.

 

Anksčiau rašėme: 

 

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga didina organizacijos narių gretas

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?