Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesiai: ydinga departamento praktika yra pavojinga ir pareigūnams, ir visiems Lietuvos žmonėms
2019-05-07

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą (PAGD) prašydama užtikrinti budinčių pamainų pareigūnų ir kitų darbuotojų, o kartu ir viešąjį saugumą. Ugniagesiams nerimą kelia tai, kad Lietuvoje jau kuris laikas nėra pilnai užtikrinama budinčių pamainų parengtis, tai yra, kilus gaisrus gesinti jį priverstos nepilnai sukomplektuotos pareigūnų pajėgos. 

 

UGPS pirmininkas Saulius Džiautas sako, kad sistemos problemos buvo matomos ir seniau, tačiau jas dar labiau išryškino pastaruoju metu kilę dideli gaisrai Šalčininkų, Trakų, Panevėžio, Rokiškio rajonuose. 

 

„PAGD vadovai lėšas taupo pareigūnų saugumo sąskaita. Buvusio PAGD vadovo K. Lukošiaus žodiniu nurodymu, ugniagesių komandos ir budinčios pamainos buvo formuojamos iš 5 ar dar mažiau pareigūnų. Išėjus K.Lukošiui, situacija nepasikeitė ir net pablogėjo. Gyvenimas parodė, kad tokia praktika ne tik prieštarauja teisės aktams, tačiau ir yra ypač pavojinga tiek pareigūnų, tiek ir visos visuomenės saugumui,“ – aiškina S. Džiautas.

 

UGPS reikalauja, kad departamento vadovybė užtikrintų dar 2013 m. priimto Vyriausybės nutarimo, kuriuo patvirtintas priešgaisrinės saugos užtikrinimo standartas, įgyvendinimą.  

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?