Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Terorizmo akivaizdoje – Europos policijos susivienijimas
2016-12-08

Konferencija prasidėjo EuroCOP prezidentės Angels Bosch sveikinimo žodžiais bei vienos iš pagrindinių grėsmių visos Europos gyventojams pristatymu. Pagrindinė tema, kuria buvo diskutuojama konferencijoje – terorizmas.

„Terorizmas – ne nauja grėsmė Europai ar jos gyventojams ir turbūt daugelis iš mūsų esame matę ne vieną teroro išpuolį. Tačiau nėra abėjonių, jog tai, kas dabar vyksta Europoje, – dar vienas didelis iššūkis mums visiems. Susišaudymai, puikiai koordinuotos ekstremistų atakos ir padidėjęs aukų skaičius – signalas, jog žmonėms reikia mūsų pagalbos labiau, nei bet kada anksčiau“.

Pirmoji konferencijos dalis buvo skirta teroristų pažinimui ir prasidėjo kriminologisto David Garriga pranešimu.

„Vienas iš pagrindinių ISIS tikslų – būti matomiems kaip įmanoma dažniau, taip norėdami parodyti, jog yra svarbūs ir yra neatsiejama mūsų visuomenės dalis“.
Pranešėjas taip pat atskleidė, kad ISIS į savo gretas prisivilioja jaunus žmones, kurie vis dar nerado savo vietos visuomenėje, taip suteikdami jiem identitetą ir gyvenimo tikslą.

Teisės daktaras Carlos Bautista Samanego teigė, kad praeityje pagrindiniai teroristų taikiniai buvo infrastruktūriniai, tokie kaip įvairios institucijos ar bankai, kuriuos puldavo norėdami užsitikrinti finansinę laisvę, tačiau šių dienų teroristai yra visiškai nenuspėjami ir turi kitokių, tik jiems žinomų tikslų.

Antrojoje konferencijos dalyje buvo aptariama, kokių priemonių privalu imtis, norint kovoti su terorizmu.

Danijos policijos atstovas Claus Redder Madsen patikino, kad kovai su terorizmu yra sutelktos didelės pajėgos, atnaujinama įranga, ypač apsauga sustiprėjo po teroristų įvykdytos atakos Charlie Hebdo redakcijoje 2015 metais, kuomet išpuolis pareikalavo aukų.

Pareigūnas kovoje su terorizmu Pierre Philippe Labbe atskleidė, kad viena iš strategijų, vykdomų Prancūzijos valdžios – pasų atėmimas iš užsienio teroristų bei dvigubos pilietybės panaikinimas.

Konferencijos pabaigoje buvo aptariami teisiniai klausimai, diskutuojama, kaip ir kokiais būdais reiktų bausti teroro išpuolius vykdančius bei organizuojančius asmenis, kokią naują sistemą būtų galima pritaikyti visoje Europoje.

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?