Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Teismo sprendimas: ugniagesys gelbėtojas atleistas neteisėtai 
2024-03-08

Klaipėdos apygardos teismas pripažino, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) neteisėtai iš darbo atleido ugniagesį gelbėtoją, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) narį. Pareigūnas dirbo pagal darbo sutartį, kuri, PAGD sprendimu, buvo nutraukta, nes ugniagesys gelbėtojas pažeidė Medžioklės įstatymo nuostatas ir taip, Departamento atstovų nuomone, padarė šiurkštų drausmės pažeidimą.

 

Pareigūną gynę UGPS teisininkai kreipėsi į Valstybinės darbo inspekcijos Darbo ginčų komisiją, kuri patenkino skundą ir pripažino, kad ugniagesys gelbėtojas atleistas neteisėtai, nes nebuvo padaryto šiurkštaus drausmės pažeidimo. 

 

PAGD nesutiko su tokiu sprendimu ir padavė skundą į Plungės apylinkės teismą, tačiau tiek Plungės apylinkės teismas, tiek Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad ugniagesys gelbėtojas iš darbo buvo atleistas neteisėtai. Teismo sprendimu PAGD pareigūnui turi atlyginti už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos daugiau nei 10 tūkstančių eurų bei bylinėjimosi išlaidas. 

 

„Džiugu, kad aukštos mūsų teisininkų kvalifikacijos dėka UGPS narys gražintas į darbą. Nesuprantama ir kelia nerimą PAGD principinė nuostata nubausti darbuotoją, taikant griežčiausią priemonę – atleidimą iš darbo, nors šis ginčas galėjo baigtis dar Valstybinės darbo inspekcijos Darbo ginčų komisijai priėmus darbuotojui palankų sprendimą 2023 metų birželį“, – sako UGPS pirmininkas Miroslavas Gerasimovičius.Šį teismo sprendimą departamentas gali skųsti kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

Byloje UGPS nariui atstovavo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) teisininkė Vilma Lisauskienė.

 

---

 

Vytauto Liaudanskio nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?