Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Teisme – LAASDPS gintam pareigūnui palankus sprendimas
2023-02-03

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos nariui palankų sprendimą. Juo Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) buvo įpareigotas panaikinti įsakymą dėl pareigūno atleidimo iš pareigų.

 

2019 m. lapkritį AAD pareigūnas ne darbo metu, kartu su medžiotojų klubo nariais, dalyvavo Druskininkų savivaldybėje vykusioje medžioklėje. Jos metu, kaip buvo įtarta, buvo neteisėtai sumedžiotas briedžio patinas, o, galimai siekiant išvengti administracinės atsakomybės, buvo suklastotas ir medžioklės lapas.

 

Po šio įvykio AAD atliko tarnybinį patikrinimą dėl galimai padaryto šiurkštaus tarnybinio nusižengimo. Kiek vėliau buvo pradėtas ir ikiteisminis tyrimas dėl veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalyje. Pradėjus ikiteisminį tyrimą tarnybinis patikrinimas buvo sustabdytas.

 

2021 m. pradžioje ikiteisminis tyrimas buvo baigtas. Kaltinamasis aktas ir bylos medžiaga buvo perduoti nagrinėti Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmams. Netrukus po to buvo atnaujintas ir tarnybinis patikrinimas, kurio išvadoje buvo pasiūlyta atleisti pareigūną iš pareigų.

 

Nesutikdamas su AAD direktoriaus įsakymu dėl atleidimo iš pareigų, pareigūnas apskundė minėtą įsakymą Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Visgi 2021 m. rugsėjo mėn. teismas nutarė  skundą atmesti, ko pasekoje pareigūnas pateikė apeliacinį skundą.

 

Praėjusių metų vasario mėn. Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmai priėmė nuosprendį, kuriuo pareigūnas buvo išteisintas dėl kaltinimo pagal audžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį. Teismas konstatavo, kad pareigūnas nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

 

Galiausiai, šių metų vasario 1 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas išnagrinėjo administracinę bylą ir priėmė sprendimą patenkinti pareigūno apeliacinį skundą. Teismas panaikino AAD direktoriaus įsakymą dėl pareigūno atleidimo iš pareigų ir grąžino jį į buvusias pareigas.

 

Pareigūno interesus teismuose gynė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo ir Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos teisininkai.

 

„Džiaugiuosi mūsų teisininkų bei kolegų bendru darbu ir pasiektu rezultatu. Turėjome tikrai sudėtingą situaciją, aplinkybes bei laikotarpį, tačiau susitelkimas ir bendros profsąjungos pastangos padėjo apginti mūsų nario interesus. Tik veikdami kartu ir pasinaudodami jau sukaupta patirtimi galime įveikti net ir labai sudėtingus iššūkius”, sako Vaidas Laukys, LAASDPS pirmininkas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?