Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Teismas sušvelnino VSAT pareigūnei paskirtą nuobaudą
2020-03-30

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjunga (LPPPS) atstovavo savo narę D.S. teisminiame procese prieš Valstybės sienos apsaugos tarnybą, skyrusią pareigūnei tarnybinę nuobaudą – griežtą papeikimą. LPPPS pavyko įrodyti, kad nuobauda yra per griežta: teismas pareigūnei skirtą nuobaudą sušvelnino į papeikimą.

 

Tarnybinė nuobauda buvo skirta VSAT atstovams nustačius, jog tarnybos metu pareigūnė naudojosi asmeniniu mobiliuoju telefonu ne tarnybos tikslais, nerūpestingai vykdė tarnybą, netinkamai stebėjo jai paskirtą teritoriją. Visgi pareigūnės ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo teisininkų komandos, atstovavusios pareigūnei teismo procese, nuomone, tarnybinis patikrinimas, kurio metu nebuvo atsižvelgta į pareigūnės atžvilgiu taikytinas atsakomybę lengvinančias aplinkybes, buvo atliktas neobjektyviai. Pareigūnė ir jai atstovaujantys teisininkai neneigė padaryto nusižengimo, tačiau pagrįstai manė, kad paskirta nuobauda yra per griežta.

 

„Džiaugiuosi, kad pareigūnei, kartu su NPPSS teisininkų komanda, pavyko įrodyti, kad tarnybinė nuobauda jai paskirta neobjektyviai. Tikiuosi, kad po šio teismo sprendimo VSAT labiau atsižvelgs į mūsų nuomonę bei teikiamus argumentus ir tokiu būdu pavyks išvengti teisminių nagrinėjimų", – sako LPPPS pirmininkas Jevgenijus Amelinas. 

 

VSAT šio Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo neskundė.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?