Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Teisėsaugos reformai trūksta ne lėšų, o politikų noro ir supratimo
2013-03-28

„Seimo nariai turėjo progą iš pirmų lūpų išgirsti apie teisėsaugoje susiklosčiusią situaciją, viešojo saugumo problemas. Tačiau šie dalykai daugumai mūsų Seimo narių, matyt, yra visai neįdomūs. Todėl vienintelis dalykas, kurį matėme Seime - visiškai nekonstruktyvus tarpusavio santykių aiškinimaskuri pranašesnė buvusioji ar esama Seimo kadencija”, - teigia NPPSS vadovas Vladimiras Banelis.

„Mes raginame tautos išrinktuosius nustoti ieškoti kaltų, kas pastaruoju metu Lietuvoje madinga, o imtis neatidėliotinų darbų, kurie sudarytų prielaidas turėti Lietuvoje visuomenės lūkesčius patenkinančią teisėsaugą“, - sakė VAITĮPS pirmininkas V.Lamauskas 

NPPSS atstovai teigia, kad Seimo stalčiuose jau kurį laiką dūlančio Policijos veiklos įstatymo projekto priėmimas turi būti pirmas teisėsaugos reformos žingsnis, o šio įstatymo finansavimo užtikrinimas - antras. 

„Mus kartais kaltina, jog mes prašome pinigų, nors jų trūksta ir mokytojams, ir gydytojams. Mes prašome pinigų reformai, ne pravalgyti. Investicija į visuomenės saugumą kartu yra būdas papildyti valstybės biudžetą mažinant šešėlinės ekonomikos dalį, darant patrauklesne investicinę aplinką. Tai ilgainiui reikštų ir papildomas finansavimo galimybes sveikatos apsaugai, švietimui, socialinei rūpybai ir kitoms sritims”, - sako V. Banel.

Kalbėdami apie galimus teisėsaugos reformos finansavimo šaltinius, pareigūnai teigia, kad pirmiesiems žingsniams pakaktų keliasdešimties milijonų litų. „Valstybės biudžetą jau turėjo pasiekti daugiau nei 50 milijonų litų, kuriuos trys komerciniai Lietuvos bankai ir saugumo tarnyba turėjo sumokėti už konkurenciją ribojančius susitarimus. Kodėl gi šių lėšų negalima panaudoti teisėsaugos reformai? Ar Lietuvos žmonių saugumas, politikų manymu, tiek nevertas”, - klausia NPPSS vadovas.

„Policijos reformai labiausiai trūksta politinės valios. Apmaudu, kad vis mažiau dėmesio teisėsaugos problemoms skiria ir šalies Prezidentūra. Kai toks visų svarbiausių institucijų požiūris – pokyčių tikėtis sunku. Matydami, jog problemų sprendimas nejuda iš vietos, pareigūnai Lietuvos pirmininkavimo ES pradžią ketina pasitikti protestais, taip atkreipdami dėmesį, kad apgailėtina teisėsaugos situacija mūsų šalyje neabejotinai turės įtakos ir kitoms Europos šalims, kriminogeninei situacijai ir visuomenės saugumui“, - sako V.Banel.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?