Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Susitikime su K. Lukošiumi aptaros ugniagesių atlyginimų didinimo galimybės
2018-02-15

Šią savaitę profesinių sąjungų vadovai susitiko su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriumi Kęstučiu Lukošiumi. Susitikime aptartos planuojamos reformos, Vidaus tarnybos statuto pakeitimai  ir ugniagesių atlyginimo didinimo galimybės.

 

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininkas Saulius Džiautas akcentavo, kad planuojami sistemos pokyčiai privalo būti gerai išdiskutuoti su profesinėmis sąjungomis ir pačiais pareigūnais.

 

„Visose tarnybose reikalinga nauja bendravimo ir bendradarbiavimo kultūra. Tiek įstaigų vadovybei, tiek darbuotojams, tiek profesinėms sąjungoms turėtų būti aišku, kodėl ir kam vykdomi tam tikri pokyčiai, kokią naudą tai duos“, - po susitikimo sakė V. Banel.

 

V. Banel teigė, kad ypatingai svarbu tinkamai panaudoti darbo užmokesčiui skirtą finansavimą, užtikrinti nuoseklų „Programos 1000“ įgyvendinimą ir paspartinti kolektyvinės sutarties pasirašymą. Anot NPPSS vadovo, kiekvienas ugniagesys kiek įmanoma greičiau turi pajusti atlyginimų padidėjimą.

 

Direktorius K. Lukošius patikino, kad greitu metu bus sukurtas pokyčių planas, apie jį informuotos profesinės sąjungos. PAGD direktorius žadėjo pats vykti į apskritis ir diskutuoti su ugniagesiais apie pokyčius.  

 

Profesinių sąjungų atstovams pradėjus kalbėti apie tai, kad būtina didinti ugniagesių atlyginimus, K. Lukošius išreiškė pritarimą. Premjeras Saulius Skvernelis taip pat yra sakęs, kad 2020 m. pradedančio pareigūno atlygis turi siekti 1000 eurų į rankas. Profesinių sąjungų atstovų teigimu, būtina susitelkti ir dėti visas pastangas, kad šis tikslas būtų įgyvendintas.

 

Be kita ko susitikimo metu sutarta, kad šakinė kolektyvinė sutartis turėtų būti pasirašyta iki gegužės 1 dienos, jei abi pusės derybose susitars.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?