Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Su Padvarionių užkardos pareigūnais aptartos tarnybos problemos
2017-12-21

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnai ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) atstovai aptarė įstaigos darbuotojų aprūpinimą, darbo krūvį, darbo organizavimą, viršvalandžių apmokėjimo ir kitas problemas.

 

Anot pareigūnų, trūksta darbuotojų, todėl dirbantiems pareigūnams tenka dideli krūviai, trūksta uniformų ir jos dalių. Padvarionių užkardai priklauso Medininkų pasienio kontrolės punktas. Tai didžiausias kontrolės punktas visoje Lietuvoje. Punktas seniai nerekonstruotas, infrastruktūra sudėtinga, automobilių parką būtina atnaujinti.

 

Trūksta darbuotojų, uniformų ir spec. priemonių

 

Padvarionių užkardos pareigūnai iškėlė ir aprūpinimo uniforma problemą, klausė, kada bus aprūpinta atnaujinto modelio uniformomis.

 

Anot LPPPS pirmininko Vladimir Banel, tiek naujai atėję, tiek seniau dirbantys pareigūnai privalo būti aprūpinami visomis uniformos dalimis ir tarnybai būtinomis darbo priemonėmis. Be to, praktiškai visose VSAT užkardose pradėję tarnybą jaunuoliai gana greitai išeina iš darbo. Šią problemą, anot profesinės sąjungos, būtina spręsti nedelsiant.

 

„Į pasienio tarnybą pritraukti ir išlaikyti jaunimą sudėtinga. Per atvirų durų dienas pamatę naujus automobilius, sraigtasparnius jaunuoliai susižavi, baigia pasieniečių mokyklą. Pradėję tarnybą jie susiduria su realybe, kurioje nėra tinkamo aprūpinimo, adekvataus atlygio. Dar praktikos metu reikėtų kiek įmanoma labiau jaunuolius integruoti į pasieniečių realų darbą. Žinoma, ne mažiau svarbu, kad, atėjęs dirbti pareigūnas, būtų aprūpintas visomis tarnybai būtinomis priemonėmis“, - įsitikinęs LPPPS pirmininkas Vladimir Banel.

 

VSAT vadas Renatas Požėla neseniai informavo, kad rinktinių nekomplektacijos problemas planuojama spręsti pasitelkiant pasieniečių mokyklą baigusius ir kitų tarnybų pareigūnus.  Vasario mėn. kursantams baigus mokslus, pareigūnai bus išskirstyti darbui į užkardas. Reikalui esant, kartu planuojama pasitelkti Vilniaus rinktinės, kitų rinktinių ir užkardų pareigūnus, Šaulių sąjungos ir kitas pajėgas. Savo ruožtu profesinė sąjunga ragina informuoti VSAT apie pajėgų trūkumą ir teikti konstruktyvius siūlymus.

 

Atostogų grafikai bus derinami lanksčiai

 

Užkardos pareigūnai išreiškė susirūpinimą noru paprastinti atostogų suteikimo procedūras. Šiuo metu atostogų grafikas sudaromas visiems metams, tačiau prieš kiekvienas atostogas pareigūnas turi rašyti prašymą ir gauti įsakymą. Nuo kitų metų rengiamasi atsisakyti prašymų rašymų ir pagal sudarytą grafiką iš karto ruošti įsakymus.

 

Po susitikimo su Padvarionių užkardos pareigūnais V. Banel kreipėsi į VSAT Personalo valdybos direktorių Arūną Tuzą. Pastarasis užtikrino, kad, norint keisti atostogų grafiką, tai padaryti bus galima ir kitąmet: jei kils nenumatytų aplinkybių, į grafikų sudarymą bus žiūrima lanksčiai.

 

Didesni atlyginimai – jau kitąmet

 

Su Padvarionių užkardos pareigūnais diskutuota ir apie teisingą apmokėjimo sistemą. V. Banel pabrėžė, kad darbo laiko apskaita privalo būti vedama tinkamai: tiek už darbą poilsio dieną, tiek už viršvalandžius apmokama pagal teisės aktuose numatytas nuostatas.

 

V. Banel pareigūnams priminė, kad Seimas peržiūrėjo statutinių pareigūnų atlyginimams skiriamas lėšas ir jas padidino. Bendras visoms statutinėms įstaigoms skiriamas biudžetas yra didesnis nei 2017-aisiais. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas pasieniečiams ir ugniagesiams, kurių atlyginimai visoje vidaus reikalų sistemoje – vieni mažiausių.

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybai buvo prašoma skirti 700 tūkst. eurų, tikimasi, kad pačiai tarnybai pavyks sutaupyti dar 700-800 tūkst. eurų. Kartu vieningai pritarta Seimo nario Vytauto Bako siūlymui Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų darbo užmokesčio fondui papildomai skirti 1,5 mln. eurų. Žemiausios grandies pareigūnų darbo užmokestis po vertinimų turėtų didėti daugiau nei 50 eurų.  

 

LPPPS primena, kad VSAT kasmet sutaupytas lėšas skiria pasieniečių atlyginimams, tai planuojama daryti jau šį mėnesį.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?