Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Statutinių pareigūnų protestas: salvės už Vyriausybės infantilumą ir impotenciją
2019-12-10

Šiandien Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas ir jo sudėtyje esančios statutinius pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos prie Seimo surengė įspėjamąją protesto akciją, kuria siekiama dar kartą atkreipti valdančiųjų dėmesį į statutinių įstaigų finansavimą ir su tuo susijusių įsipareigojimų laužymą. 

Protesto akcijos metu pareigūnai vaikiškomis pliauškynėmis Seimo link paleido 3 įspėjamąsias salves: po vieną už politikų sulaužytus ir tebelaužomus įsipareigojimus, už Vyriausybės melą ir už cinišką bei savanaudišką naudojimąsi pareigūnų vardu. 

 

„Matome visišką Vyriausybės infantilumą ir impotenciją sprendžiat statutinių įstaigų finansavimo ir pareigūnų darbo užmokesčio didinimo klausimus. Todėl šiandien ir susirinkome čia. Prie Seimo, nes 2020 m. šalies biudžeto projektas jau kitą savaitę gali būti priimtas čia. Norime dar kartą atkreipti Seimo narių dėmesį į problemas, kurias spręsti Vyriausybė, deja, neparodė nė mažiausio noro“, – sako Saulius Džiautas, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas. 

 

NPPSS reikalauja ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų skirti Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui ir 9,8 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Dar 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti.

 

„Šiemet mane ypač nustebino kardinaliai pasikeitusi Vyriausybės retorika. Jei pernai Vyriausybei vadovaujantis Saulius Skvernelis gyrė mus už konstruktyvias derybas ir pareigūnų interesų atstovavimą, tai šiemet mūsų argumentai buvo visiškai negirdimi. Nežinau kodėl taip pasikeitė Premjero ir jo komandos elgesys. Dėl suvokimo, kad politinė karjera artėja pabaigos link ar dėl kokių kitų priežasčių“, – svarsto S. Džiautas.

 

Po lygiai prieš metus vykusio 2019 metų valstybės biudžeto svarstymo ir priėmimo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigė: „Noriu asmeniškai padėkoti Sauliui Džiautui už aukštą profesionalumą. Lengva būtų išeiti streikuoti, rengti mitingus, bet sugebėti įrodyti, kad kiekvienas euras pagrįstas 100 procentų, tai yra pavyzdys.“ 

 

NPPSS reikalauja politikų skirti papildomas lėšas statutinių įstaigų pareigūnų darbo užmokesčiui didinti – „Programai 1000“ įgyvendinti. Įsipareigojimai pareigūnų mėnesinį atlyginimą padidinti bent iki 1000 eurų buvo įtvirtinti Vyriausybės programoje ir jos įgyvendinimo priemonių plane.

 

Jei statutinių įstaigų finansavimo klausimams kurti liks ir Seimo nariai, lygiai po savaitės pareigūnai žada surengti visuotinę protesto akciją.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?