Pagalba
1900
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: turi būti aišku, ko iš mūsų tikimasi, iškilus karinėms grėsmėms
2017-04-04

Statutiniai pareigūnai siekia išsiaiškinti, kokias funkcijas jie turėtų atlikti, kilus karinei grėsmei valstybėje. Jei kilus neramumams, vidaus tarnybos pareigūnai taptų kariuomenės dalimi, jau dabar privalo būti užtikrinamas reikiamas aprūpinimas ir mokymai, - įsitikinę profesinės sąjungos.

 

Pagal dabartinį reguliavimą vidaus tarnybos (įstaigų) pareigūnai, esant poreikiui, privalo prisidėti prie karių ir, pagal pavedamas funkcijas, ginti Lietuvos teritoriją. Viešai kalbama, kad Valstybės sienos apsaugos, Viešojo saugumo tarnybų, Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai, grėsmės atveju, turėtų įsijungti į kariuomenės gretas.

 

Neaiški karinės gynybos strategija

 

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel teigia, kad statutiniai pareigūnai nėra aprūpinti NATO standartus atitinkančia ginkluote, amunicija ir apsaugos priemonėmis, neturi pakankamai taktinio pasirengimo pagrindų. Be to, neaišku, ko iš jų tikimasi, kokius įsipareigojimus jiems norima priskirti.

 

,,Šiuo metu nėra aiški pati vizija. Turime žinoti, kaip, iškilus grėsmei, turėtų elgtis ir kokių veiksmų imtis, pavyzdžiui, Valstybės sienos apsaugos pareigūnai. Turėtų būti aiškiai įvardinta, kokias funkcijas, kokiomis apimtimis ir kas turėtų vykdyti ekstremaliomis situacijomis.

 

Jei norime, kad statutiniai pareigūnai taptų kariškiais, tam būtina reikiama amunicija, ginkluotė, mokymai ir, žinoma, tikslinis finansavimas. Jei kalbame tik apie pareigūnus kaip dalinius pagalbininkus, esant poreikiui, vėlgi turėtų būti aišku, kaip, kokia apimtimi tai būtų daroma. Dalinė pagalba būtų visiškai suprantamas funkcijų pasidalijimas“, - teigia V. Banel.

 

NPPSS atstovai kreipėsi į vidaus reikalų ir krašto apsaugos ministerijas su prašymu paaiškinti, kokių konkrečių veiksmų turėtų imtis vidaus tarnybos pareigūnai, kaip jie tam ruošiami. Ne mažiau, anot profesinių sąjungų, ir kaip bus koordinuojamas ginkluotųjų pajėgų ir vidaus reikalų sistemos įstaigų pareigūnų darbas, įvedus karo padėtį.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?