Pagalba

  

Pagalba
Skurdus pareigūnų biudžetas: ne ginklais, o modernia įranga galėtume kovoti su pažeidėjais
2015-09-08

Policija pradėjo bijoti tramdyti

Prieš beveik dešimtmetį Tauragėje pareigūnai vaikėsi girtą vairuotoją, kuris kėlė grėsmę aplinkiniams, vos neužvažiavo ant pagalbon atskubėjusio kito policijos patrulio ir vos nekliudė degalinės. Policijos pareigūnas Ruslanas Motko iš tarnybinio ginklo paleido kelis šūvius į orą, automobiliui nestojus, peršovė padangas, tačiau viena kulka pataikė į mašinos galą ir sunkiai sužalojo keleivį. Šią vasarą Aukščiausiasis Teismas paskelbė galutinį sprendimą – policininkas kaltas. Rugpjūčio pabaigoje pasieniečiams vaikantis kontrabandos vežimu įtariamus asmenis ir šaudant į padangas žuvo aštuoniolikmetis.

Šalies prezidentė D. Grybauskaitė pareiškė, kad jėgos naudojimas buvo perteklinis ir parodė netinkamą pasienio funkcijų atlikimą. Po šių įvykių Telšių rajone gaudydami girtą vairuotoją policininkai jau nebešaudė.

„Be abejo, po to įvykio, po komentarų, neištyrus ir negavus pilno vertinimo, ta baimė natūraliai atsiras policininkams, ir stebėtis nėra ko. Visumoje vertinant, tai, mano supratimu, šiek tiek mažiau policija naudoja ginklą, anksčiau dar pačioj pradžioj galbūt ir per daug, kai šaudydavo ir į girtus traktoristus“, – sakė buvęs aukštas policijos komisaras Alvydas Sadeckas.

Mažėja ginklo naudojimas

„Teismų praktika vertinimus formuoja, tai pareigūnai analizuoja tai, ir, turėčiau paminėti, kad, sakykim, transporto priemones stabdant šaunamojo ginklo naudojimas mažėja nuo 2012. Jei būdavo 14 atvejų, tai pernai turėjom tik tris atvejus“, – sakė Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas S. Gagas.

„Ketvirtadienio įvykiai ir pirminės reakcijos ir išankstinių nuosprendžių ir pasisakymų iš politikų tikrai neprideda ir nepridėjo optimizmo ir tokio ryžto“, – sakė Nacionalinio pareigūnų profsąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis.

Ministras pripažįsta pareigūnų pasimetimą

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sutinka, kad pareigūnai šiuo metu kiek pasimetę.

„Turbūt tai viešai nesakoma, bet natūralu, kad kiekvienas žmogus, kuris tą ginklą turi, jis prieš naudojimą dar labiau pagalvos, kokios gali būti pasekmės, tai natūralu. Dėl to ir kalbame visi, kad jis turi turėti tokį ginklą, kuris galėtų leisti atlikti tarnybines pareigas, įvykdyti užduotį ir pačiam netapti įtariamuoju“, – sakė vidaus reikalų ministras S. Skvernelis.

Vis dėlto ministras nesutinka, kad Telšių gaudynių atveju reikėjo naudoti ginklą.

„Jei kalbam apie pasieniečių darbą, tai kalba eina apie kriminalinį nusikaltimą, o tai, kas vyksta keliuose, tai administraciniai pažeidimai. Pagrindai, tarp kitko, ir įstatyme numatyti tiek policijos, tiek Valstybės sienos apsaugos tarnybos“, – sakė vidaus reikalų ministras S. Skvernelis.


Originalų tekstą ir video rasite čia: http://www.alfa.lt/straipsnis/49904874/skurdus-pareigunu-biudzetas-ne-ginklais-o-modernia-iranga-galetume-kovoti-su-pazeidejais