Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Seimo NSGK pirmininko V. Bako pranešimas: „VSAT sistemoje būtina sistemingai dirbti su žmogiškaisiais ištekliais ir technologine pažanga“
2019-03-01

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas viešėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) būstinėje Medininkuose, kur buvo aptarti 2018-ųjų tarnybos veiklos rezultatai.

 

Dalyvaudamas diskusijoje „Valstybės sienos apsauga: iššūkiai ir galimybės“ V. Bakas atkreipė dėmesį į VSAT pareigūnų išskirtinį vaidmenį saugant Lietuvos sienas. 

 

„Valstybės sienos apsaugos tarnyba simbolizuoja pareigą ir atsakomybę savo Tėvynei.  VSAT pareigūnai saugo ne tik  Lietuvos, bet ir NATO bei Europos Sąjungos išorinę sieną. Kartu tai viena iš pagrindinių Lietuvos saugumo ir gynybos politikos užduočių“, – sakė NSGK pirmininkas. 

 

V. Bakas taip pat atkreipė dėmesį į tinkamo finansavimo VSAT sistemai užtikrinimą ir pasieniečių motyvacijos, darbo sąlygų ir atlyginimo kėlimo klausimą. 

 

Valstybės sienos apsaugos finansavimas nuo 2015-ųjų padidėjo 28 proc. Nuo 2016-ųjų fiksuojamas ženklus VSAT pareigūnų atlyginimų augimas. 

 

Be to, gerėja technologinės sienų stebėjimo galimybės. Šiuo metu sistemų pagalba stebima 52,55 proc. Lietuvos išorės valstybės sienos, o 2019-ųjų pabaigoje bus stebima 56,63 proc. 

 

V. Bakas akcentavo, kad negalima supriešinti investicijų į žmogiškuosius ir technologinius išteklius. Abiem tikslams turi būti teikiamas prioritetas. 

 

„Tai yra dvi svarbios kryptys. Norint tobulinti sistemą, būtina tikslingai dirbti tiek su žmogiškaisiais ištekliais, tiek su technologine pažanga. Norint išlaikyti profesionalius pareigūnus ir siekiant pritraukti naujus motyvuotus žmones, reikia kurti visapusiškai patrauklią darbo aplinką“, – mintimis dalijosi V. Bakas. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?