Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
S. Grigonio komentaras dėl pareigūnų skolų profesinėms sąjungoms
2020-02-27

Pastaruoju metu kolegos pradėjo gauti įvairaus pobūdžio pranešimus apie finansines skolas profesinėms sąjungoms su nurodymais, reikalavimais ir terminais šias skolas grąžinti. Klausimų, o kartu ir įvairaus lygio „ gandų“ ir interpretacijų sulaukiau ir aš, tad pateikiu savo atsakymą.

Visų pirma noriu pažymėti, kad Lietuvos policijos darbuotojų profesinė sąjunga, esanti NPPSS sudėtyje, neturi nieko bendro su šia iniciatyva. Kaip NPPSS ir LPDPS atstovas pareiškiu, kad šie pranešimai nėra niekaip susiję su mano atstovaujamų profesinių sąjungų veikla.

Antra, prieš priimant sprendimą atlikti vieną ar kitą veiksmą, kviečiu Jus visus gerai įvertinti situaciją. Ir konkrečių veiksmų imtis tik pilnai įsitikinus, kad privalote tai daryti. Taigi, jeigu Jūs nebuvote profesinės sąjungos narys, arba jei profesinė sąjunga, Jūsų nuomone, buvo neveiksni, Jums tinkamai neatstovavo ir per minimą laikotarpį jokio mokesčio nereikalavo, Jūs niekam nieko neprivalote mokėti. 

Ir trečia. Kviečiu visus Jus atidžiai pastudijuoti profesinių sąjungų, kurios kelia reikalavimus dėl mokesčio grąžinimo už praeitą laikotarpį, bent paskutinių kelerių metų veiklą, jos rezultatus bei pasiekimus, beje tai siūlau daryti nuolat. Ir užduoti sau paprastą klausimą: ar šios organizacijos tikrai atstovavo Jūsų interesus? 

Ir pabaigai: organizacijos narys turi ne tik pareigas, bet ir teises. Ir jei žmogus nemoka nario mokesčio, jis turėtų būti šalinamas iš organizacijos, o ne persekiojamas dėl mokesčio nemokėjimo. Nes narystė ir nario mokestis yra laisvas apsisprendimas ir valia.

Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Grigonis

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?