Pagalba

  

Pagalba
S. Skvernelis sureagavo į tragediją, per kurią žuvo jauna pareigūnė
2015-09-04

Vertindamas penktadienio nakties tragišką įvykį, per kurį, kaip įtariama, neblaivus vilkiko vairuotojas mirtinai sužalojo tarnybą neseniai pradėjusią 20-metę policijos pareigūnę, jis taip pat pareiškė užuojautą žuvusiosios artimiesiems ir visai policijos bendruomenei. „Tie, kurie padarė įvykį su tokiomis pasekmėmis, nemanau, kad ateityje galėtų apskritai vairuoti, jei būdami neblaivūs nužudė kitą asmenį (...). Matyt, po tų įvykių, kuriuose žūsta žmonės dėl girtų vairuotojų, turėtų būti realios sankcijos, kurios numatytos baudžiamajame įstatyme, skiriama laisvės atėmimo bausmė. Reikėtų labai atidžiai vertinti ir jų galimybę anksčiau išeiti į laisvę neatlikus visos bausmės“, - BNS penktadienį sakė S. Skvernelis.

Vis dėlto ministras abejojo, ar administracinių nuobaudų griežtinimas, pavyzdžiui, teisės vairuoti atėmimas visam laikui, būtų veiksminga prevencinė priemonė saugantis nuo „potencialių žudikų“, nes šiuo metu esą yra „ne vienas ir ne du“ tragiški įvykiai, kuriuos sukelia teisių neturintys ar jas praradę neblaivūs vairuotojai.

Kaip geresnę prevencinę priemonę S.Skvernelis įvertino Vyriausybės svarstymus dėl prievolės įsidiegti automobiliuose vadinamuosius alkolokus kartą neblaiviems prie vairo pagautiems asmenims, kurie neleistų užvesti automobilio išgėrus. „Tokios priemonės galėtų būti taikomos ne tik tiems vairuotojams, kurie yra kartą pakliuvę neblaivūs, bet tai būtų labai gera prevencijos priemonė ir kalbant apie transporto priemones, kurios yra padidinto pavojaus šaltinis - autobusai ar sunkvežimiai. Manau, kad darbdavys, kuris nori, kad pas jį įmonėje būtų tvarka, tai galėtų padaryti“, - sakė S.Skvernelis. Anot jo, privalomai ši nuostata turėtų būti taikoma tik jau pagautiems neblaiviems vairuotojams, tuo metu krovinių ar keleivių pervežimo įmonės galėtų priemonėmis pasirūpinti savanoriškai, o Vyriausybė ar Seimas galėtų numatyti tam tikras lengvatas.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnė L.Baniulytė žuvo penktadienio naktį tarnybos metu - ją mirtinai sužalojo vilkikas, kurį vairavo neblaivus Pakruojo rajono gyventojas. Žuvusioji policijoje dirbo tik kiek daugiau nei mėnesį - nuo šių metų liepos 24 dienos.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/s-skvernelis-sureagavo-i-tragedija-per-kuria-zuvo-jauna-pareigune.d?id=68908290