Pagalba

  

Pagalba
S. Skvernelis: reikia kalbėti apie partijų susitarimą dėl vidaus apsaugos finansavimo
2015-09-01

„Toks mano svarstymas buvo išsakytas, kad galbūt reikia kalbėti apie tam tikrą partijų susitarimą. Kaip buvo išspręstas klausimas tinkamai, manau, labai oriai ir efektyviai dėl krašto išorinės apsaugos, krašto gynybos, lygiai taip pat turėtų vidaus saugumas tapti prioritetu ir gal būt panašus susitarimas reikalingas dėl veiksmų plano užtikrinant mūsų žmonių saugumą šalies viduje“, - pirmadienį LRT TELEVIZIJOS aktualijų laidoje „Šiandien“ sakė S. Skvernelis.

Anot jo, moderniomis priemonėmis šiuo metu saugoma tik apie trečdalis Lietuvos išorinės ES sienos, o pasieniečiai turi pasenusią ginkluotę.

„Tai yra nepriimtina ir reikia tikrai pasiekti, kad apsauga būtų atitinkamo lygmens, įvertinant ir situaciją tiek su kontrabandiniais reikalais, tiek su nelegalia imigracija, tiek ir su geopolitiniais iššūkiais kurie vyksta Europoje Dėl to mūsų siena turi būti patikimai saugoma, o į tai reikia investuoti“, – LRT TELEVIZIJAI tvirtino ministras.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį su S. Skverneliu aptarė susiklosčiusią situaciją po to, kai persekiojant įtariamus cigarečių kontrabandininkus, pasienio pareigūnas mirtinai sužalojo 18 metų jaunuolį. D. Grybauskaitė siūlo keisti tarnybinių ginklų naudojimą reglamentuojančius teisės aktus, kad ateityje būtų išvengta tokių tragedijų, šiuos siūlymus palaikė ir vidaus reikalų ministras.

18-metis Alytaus gyventojas Edgaras Balčius buvo nušautas ketvirtadienio rytą, pasienyje su Baltarusija ties Druskininkais persekiojant du įtariamų kontrabandininkų automobilius. Vieną iš automobilių sulaikius Leipalingyje, ant galinės sėdynės rastas sužeistasis, jis vėliau mirė ligoninėje.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/112562/s._skvernelis_reikia_kalbeti_apie_partiju_susitarima_del_vidaus_apsaugos_finansavimo