Pagalba

  

Pagalba
S. Skvernelis: labiausiai „išstatutinimas“ palies VSAT
2015-09-08

Anot jo, kitos tarnybos jau anksčiau pasistengė „išstatutinti“ darbuotojus, kurių funkcijos nesusijusios su statutine veikla, o pasienyje jų liko daugiausiai. Pagal naująjį Vidaus tarnybos statutą jų turi nelikti. „Jeigu paimtume tą pačią policiją ar ugniagesius gelbėtojus, tai ten nebėra iš esmės nei finansininko, nei materialinio aprūpinimo, nei kitų tokių darbuotojų su antpečiais. Paimkime valstybės sienos apsaugą - ten dar tokių pareigybių buvo (...). Iš tikrųjų ten, matyt, daugiausia bus problemų, kadangi tikrai tų pareigybių ten yra pakankamai daug dar likusių tokių“, - sakė ministras.

„Pareigūno statusas yra susijęs su pavojumi ir už tą pavojų yra kompensuojama statutiniam pareigūnui, tai neturi būti daroma tam, kuris nieko bendra su statutu neturi. Žmonės, kurie kasdien bėga į gaisrą, gaudo nusikaltėlį arba saugo sieną, mato, kad yra pareigybių, kurios nieko bendra su padidinto pavojaus sąlygomis neturi. Ir mato, kad, sakykime, tas, kuris užsiima košės virimu, yra su dideliais antpečiais arba pinigėlius kuris skaičiuoja irgi yra pulkininkas ar panašiai. Tai diskredituoja pačią idėją“, - žurnalistams teigė ministras, antradienį dalyvavęs pasitarime dėl naujojo statuto įgyvendinimo.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu numatoma „išstatutinti“ apie 400 administracinį ar kitokį civilinį darbą dirbančių pareigūnų. „Nuo sausio 1 dienos pavyks jiems pasiūlyti alternatyvas - kas turi ištarnautą laiką, galės išeiti į pensiją ir tapti karjeros tarnautoju, kas nori tarnauti ir neturi galimybių į pensiją išeiti, yra daug laisvų pareigybių koviniuose padaliniuose, kas turi galimybę, jeigu iš tikrųjų mes matome, kad tas specialistas mums sistemoje labai reikalingas, yra galimybė tapti ministerijos vadinamuoju kadrų rezervo nariu penkeriems metams“, - aiškino ministras. Seimas birželį priėmė naujos redakcijos Vidaus tarnybos statutą ir lydinčiuosius projektus, kuriais pareigūnams numatomos didesnės socialinės garantijos bei atlyginimai. Statutas, be kita ko, numato naują pareigūnų vertinimo tvarką ir ją susieja su darbo užmokesčio skyrimu. Naujas Vidaus tarnybos statutas įsigalioja 2016 metų sausio 1 dieną.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/s-skvernelis-labiausiai-isstatutinimas-palies-vsat.d?id=68947772