„Šiandien pradėjome susitikimų su Lietuvos politinių partijų atstovais seriją. Natūralu, kad visų pirma norėjome susitikti su partija „Tvarka ir teisingumas” - juk būtent šios partijos atstovas šiuo metu yra vidaus reikalų ministras”, - teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel.
Susitikimo metu buvo kalbėta apie nepakankamą sistemos finansavimą, 40 valandų trukmės darbo savaitę, pareigūnams nesugrąžintą darbo užmokestį ir kt.
„R. Paksui mes ne tik pristatėme sistemos negalavimus, bet pateikėme ir konkrečius problemų sprendimo būdus. Savo ruožtu norėjome sužinoti ar teisėsaugos problemų sprendimas patenka tarp prioritetinių šios partijos, o vadinasi ir visos Vyriausybės, veiklos krypčių”, - aiškina V. Banel.
Anot NPPSS vadovo, partijos „Tvarka ir teisingumas” lyderis susitikimo metu neneigė susidariusių problemų ir pažadėjo pareigūnams visokeriopą pagalbą jas sprendžiant. „Rolandas Paksas mums teigė asmeniškai besidomėsiantis teisėsaugos problemomis ir aktyviai dalyvausiantis jų sprendime. Sutarėme, kad jam asmeniškai pateiksime mūsų parengtus, reformai būtinus, įstatymų projektus”.
Kita vertus, pareigūnai teigia iš naujųjų valdančiųjų pastaruoju metu girdintys įvairiausių pažadų.
„Pažadų daug, bet konkrečių darbų ar sprendimų nematyti. Todėl naudodamasis proga noriu dar kartą priminti mūsų politikams - pažadai tikrai nepadės jums užtikrinti Lietuvos žmonių saugumo. Tai padaryti gali tik profesionali ir aprūpinta teisėsauga. Todėl prašome politikų ne tiesiog skirti mums papildomą finansavimą, siūlome jiems investuoti į teisėsaugą. Tikime, kad tokios investicijos gali atsipirkti net ir per metus ar du - kad ir, pavyzdžiui, gerokai sumažinus šešėlinės ekonomikos dalį”, - teigia V. Banel.
Pasak V. Banel, NPPSS vis intensyviau ruošiasi visuotinei protesto akcijai, kuri turėtų sutapti su Lietuvos pirmininkavimo ES pradžia.
Primename, kad per paskutinius keturis metus tarnybą paliko apie 3,5 tūkstančio teisėtvarkos pareigūnų. Iš jų daugiau kaip tūkstantis vien per praėjusius metus. Nuo 2008 m. statutinių įstaigų finansavimas Lietuvoje mažėjo daugiau nei 350 mln litų. Vien pareigūnų darbo užmokesčio fondas per šį laikotarpį sumažėjo 120 mln litų.