Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos: VST pareigūnams neužtikrinamas apmokėjimas už realų darbą
2018-05-25

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VA ITĮPS) kreipėsi į Viešosios saugumo tarnybos (VST) vadą Ričardą Pocių dėl pareigūnų pertraukų pailsėti ir pavalgyti.

 

Viešojo saugumo tarnybos vado 2018 m. kovo 28 d. įsakymu  patvirtinta, kad, priklausomai nuo saugomo objekto, VST pareigūnams yra suteikiamos dvi arba viena nuo 30 iki 40 min. trukmės pertrauka pailsėti ir pavalgyti. Šios pertraukos suteikiamos vadovaujantis Darbo kodeksu – po penkių valandų tarnybos vykdymo.

 

„Viešojo saugumo pareigūnai, kurie 24 val. vykdo objekto apsaugą, negali realiai naudotis jiems darbo laiko apraše numatytomis pertraukomis. Pareigūnai pertraukų metu nenusiginkluoja ir tuo atveju, jei duodamas įsakymas, privalo nuolat užtikrinti reagavimo padėtį bei negali palikti saugomų postų. Faktiškai jie neturi galimybės pasinaudoti pertraukomis. Turime tokią situaciją, kuomet per vieną pamainą pareigūnai objekto apsaugą vykdo 25, o ne 24 val., neturi galimybės pavalgyti ir pailsėti, o už papildomą darbo valandą darbo užmokestis nėra mokamas“, - aiškina VA ITĮPS pirmininkas Vitalijus Jagminas.

 

Profesinė sąjunga pažymi, kad iki Darbo laiko aprašo patvirtinimo pertraukos pailsėti ir pavalgyti nebūdavo įtraukiamos į darbo laiką. Vyravo tvarka, pagal kurią pareigūnai per vieną pamainą objekto apsaugą faktiškai vykdydavo 24 val. Už visas faktiškai išdirbtas valandas pareigūnai gaudavo darbo užmokestį, taip pat jiems buvo mokami maistpinigiai.

 

„Dabar pareigūnai objekto apsaugą vykdo viena valanda ilgiau, jiems nėra mokami maistpinigiai, darbo laiko apskaitoje įtrauktos pertraukos, kuriomis pareigūnai realiai negali pasinaudoti dėl darbo specifikos, ir už papildomą valandą neapmokama. Tokia situacija nepriimtina ir tarnybos vadas privalo nedelsiant imtis veiksmų“, - įsitikinęs Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

 

Profesinė sąjunga prašo Viešojo saugumo tarnybos vado įvertinti teisinio reguliavimo keitimo poreikį bei priimti galimus pareigūnų darbo laiko ir poilsio garantijų problemos sprendimus. Pareigūnams turi būti užtikrinamas teisingas apmokėjimas už realiai vykdytą tarnybos laiką, sudarytos realios sąlygos palikti tarnybos vietą ir pasinaudoti pertrauka pailsėti ir pavalgyti.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?