Pagalba
2230
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pritarta siūlymui skirti didesnę paramą profesinėms sąjungoms
2018-01-15

Penktadienį, sausio 12 d., Seime buvo balsuojama dėl siūlymo skirti didesnę paramą profesinėms sąjungoms, suteikiant joms išskirtinę gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovų teigimu, profesinėms sąjungoms tai – labai svarbus sprendimas, galintis sustiprinti šias organizacijas, darbuotojų atstovavimą ir jų interesų gynimą.

 

Pagal parengtą įstatymo projektą, gyventojai profesinėms sąjungoms galėtų skirti 1 papildomą proc. savo GPM. Dėl šios paramos profsąjungoms nebereikėtų konkuruoti su kitomis nevyriausybinėmis ar biudžetinėmis organizacijomis, viešosiomis įstaigomis, kurioms ir toliau galima būtų skirti 2 proc. GPM.

 

„Seimas turi galimybę ne kalbomis, o darbais įrodyti, kad mūsų valstybei reikalingas tikras socialinis dialogas, stiprios profesinės sąjungos. Jei įstatymo pataisos bus priimtos, tai suteiks postūmį darbuotojų interesus ginančioms organizacijoms stiprėti. Finansiškai tvirtesnės profsąjungos bus labiau apsaugotos nuo galimos nepageidaujamos politikų įtakos, jų veikla bus skaidresnė. Be to, papildomi finansiniai ištekliai reikš, kad tokios organizacijos galės konkuruoti dėl aukštesnės kvalifikacijos teisininkų, vadybininkų, komunikacijos ekspertų, kas galiausiai lems tai, jog savo nariams jos teiks kokybiškesnes paslaugas“, – sako Vladimir Banel, NPPSS pirmininkas.

 

Anot jo, derybos Trišalėje taryboje dėl Darbo kodekso parodė, kad profesinės sąjungos, lyginant su darbdavių organizacijomis, kol kas yra menko pajėgumo ir turi mažai įtakos.

 

„Stiprios profesinės sąjungos, tokios kaip kad yra, pavyzdžiui, Skandinavijos šalyse, gali padėti pamatą kokybiškam dialogui, deryboms su valdžios atstovais, užtikrinti darbuotojų interesų gynimą. Pajamų mokesčio dalies skyrimas yra viena iš priemonių, galinčių paskatinti žmones burtis į tokias organizacijas“, – aiškina V. Banel.

 

Po pateikimo pataisoms pritarta, Seimo nariai dar turės balsuoti dėl įstatymo projekto priėmimo. 

 

Š. Mažeikos nuotr. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?